Ukośnica Evolution R210SMS+  Opinie (2024)

W tym poście znajdziesz dokładny opis Evolution R210SMS+ Opinie użytkowników. Jest to ukośnica idealna dla majsterkowiczów domowych, jak i do pracy w profesjonalnym warsztacie.

Evolution Power Tools – R210SMS+ wielofunkcyjna piła ukośna z pakietem dodatkowym, 210 mm

Evolution R210SMS+  Opinie

Ukośnica przesuwna Evolution R210SMS+ Multi-Material to wspaniały nowy dodatek do i tak już obszernej linii pilarek Evolution.

Pierwszą rzeczą, jaką zauważysz w tym modelu, jest jego wygląd. Wiele pił ukośnych, podobnie jak starsze modele Evolution Rage, ma podobny wygląd. Czarne wykończenie R210SMS+ nadaje mu bardzo nowoczesny wygląd. Będzie to wspaniały dodatek do Twojego warsztatu, jeśli wolisz schludny i schludny wygląd. Dzięki wyjątkowej jakości wykonania i wysokiej wydajności, mocne uchwyty i osłona pasują do wykończenia, aby zapewnić wytrzymały ogólny wygląd.

ZALETY

  • Łatwy proces konfiguracji
  • Świetny stosunek jakości do ceny
  • Wszechstronny, szeroki zakres zastosowań
  • Filmy instruktażowe online są doskonałe

MINUSY

  • Montaż zajmuje trochę czasu
  • Dołączone instrukcje mogłyby być lepsze

Ostrze z 24 zębami 210 mm

Brzeszczot tej piły jest fantastyczny, jeśli potrzebujesz uniwersalnej piły. Drewno, metal i plastik można ciąć za pomocą 24-zębowego ostrza TCT. Obejmuje to większość projektów, ale oferuje również inne korzyści, takie jak brak konieczności usuwania gwoździ przed cięciem drewna.

Brzeszczoty do pił ukośnych mają cenę od 10 GBP do 30 GBP i więcej. Ta piła to już wspaniała okazja, ale jeśli weźmiesz pod uwagę, że potrzebujesz tylko jednego ostrza i nie będziesz musiał kupować żadnego dodatkowego, jest znacznie lepiej.

Evolution R210SMS+

Zasilacz Evolution R210SMS+  Opinie

Ten typ jest dostępny w wersjach 110v i 230v, co jest naprawdę wygodne. Jeśli musisz zabrać go na plac budowy, model 110 V jest idealny, ale dla większości z nas wystarczy model 230 V.

Ponieważ przewód zasilający ma trzy metry długości, prawie nigdy nie będziesz potrzebować przedłużacza do poruszania się.

Te dwa czynniki mogą wydawać się nieistotne, ale zapewniają znaczną przewagę nad wieloma innymi podobnymi modelami. To sprawia, że Evolution jest popularnym wyborem zarówno do codziennego użytku, jak i do codziennych prac domowych, takich jak listwy przypodłogowe.

Kąty cięcia

Evolution R210SMS+  Kąty cięcia

Evolution R210SMS+ to pojedyncza piła ukosowa z kątem cięcia 45 stopni. Większości z nas to wystarcza, a pojedynczy skos jest wystarczający, chyba że chcesz szybko pracować z różnymi cięciami.

Po lewej i prawej stronie kąt uciosu można zmienić na 50 stopni.

1500 watów mocy

Jest to wystarczająca moc do wykonania większości zadań i powinna trwać długo. Niektóre modele, takie jak Makita DLS714Z, mają lepsze i mocniejsze silniki, ale żaden z nich nie zbliża się do tej ceny. Jeśli szukasz piły ukośnej do codziennego użytku, lepszym rozwiązaniem może być coś o większej mocy.

Wymiary cięcia

Największy rozmiar cięcia tego modelu to 65 mm głębokości (2,5 cala) i 230 mm szerokości (9 cali). Należy pamiętać, że podobnie jak w przypadku wszystkich pilarek ukośnych, ustawienie kątów cięcia innych niż 0 stopni ograniczy rozmiar cięcia. Istnieje również bardzo przydatny regulator wysokości do wykonywania precyzyjnych wykopów.

Prowadzenie za pomocą laserów

Prowadzenie laserowe pomaga w wyrównaniu nacięć, co jest bardzo przydatną funkcją w tym przedziale cenowym. Podwójny laser byłby wspaniały, ale na tym poziomie mocy nie będziesz w stanie go zdobyć. Jeśli pracujesz w zakurzonym lub słabo oświetlonym otoczeniu, laser się przyda.

Bezpieczeństwo i ochrona

W zestawie znajduje się worek na kurz, ale jeśli naprawdę zależy Ci na bezpyłowej atmosferze, wystarczy odkurzacz lub dobry odkurzacz. W zestawie znajduje się również osłona szyny ślizgowej. Nie służy to bezpieczeństwu użytkownika, ale ochronie szyn przed uszkodzeniem. Wiele modeli ma odsłonięte szyny, które w przypadku uszkodzenia mogą wpłynąć na jakość cięcia lub spowodować, że przestaną działać.

Gwarancja

Kolejną atrakcyjną cechą narzędzi Evolution jest gwarancja producenta.

Nawet jeśli nigdy nie musisz go używać, trzyletnia gwarancja Evolution zapewnia spokój ducha.

Chociaż nie słyszeliśmy wielu skarg dotyczących elektronarzędzi Evolution, ważne jest, aby wiedzieć, że Twój zakup jest objęty ich gwarancją w przypadku wystąpienia problemów.

Evolution R210SMS+  Opinie klientów

Wiele witryn ma pozytywne oceny dla tego modelu, a Amazon daje mu ocenę 4 na 5. Uważamy, że to fantastyczna piła, więc posłuchajmy innych użytkowników.

Wielu klientów, którzy po raz pierwszy widzieli ukosy, zauważyło, jak łatwo było zacząć od razu. Jednak kilku użytkowników skarżyło się, że proces konfiguracji trwał zbyt długo. Chociaż ustawienie każdej dużej piły zajmie trochę czasu, nie jest to poważny problem.

Jeśli chodzi o elektronarzędzia Evolution, zawsze pojawia się jeden komentarz: „wartość za pieniądze”. Są trudne do pokonania i są dość niedrogie w porównaniu do Boscha i Dewalta.

Dla wielu osób R210SMS+ błyszczy ze względu na swoją wszechstronność. Może wykonywać szeroki zakres zadań zaraz po wyjęciu z pudełka.

Należy zauważyć, że dołączone instrukcje nie są najlepsze. Zwykle zalecamy kupującym odwiedzenie witryny Evolution i obejrzenie niektórych filmów o produktach. Często są bardziej przydatne niż instrukcje!

Streszczenie

Trudno zaprzeczyć, że jest to kolejna niesamowita ukośnica Evolution. Ten model klasy średniej oferuje doskonały stosunek jakości do ceny i może konkurować z wieloma znacznie droższymi piłami.

Naszym zdaniem majsterkowicze mieliby trudności ze znalezieniem lepszej i wydajniejszej piły za te pieniądze. Jeśli chcesz mieć naprawdę wysokiej klasy funkcje, powinieneś rozważyć Bosch, Makita lub Dewalt. Ale pomyśl o tym jeszcze raz, ponieważ możesz marnować swoje pieniądze.

Wiele osób kupuje bardziej znane marki tylko dlatego, że są lepiej znane. Szukając pił ukośnych w B&Q, Wickes lub Screwfix, łatwo przeoczyć fantastyczne firmy, takie jak Evolution. Szkoda, ponieważ są warte rozważenia i generalnie są znacznie tańsze niż opcje piły dostępne w sklepach wielkopowierzchniowych.

Ma wspaniały wygląd i design. Nowoczesna i wytrzymała konstrukcja przetrwa wiele lat. Uważamy, że to doskonały zakup.

A jeżeli to nie jest idealna ukośnica dla ciebie to zobacz na nasz Ranking Najlepszej Ukośnicy w bieżącym roku – Zobacz, która z ukośnic na rynku jest idealna dla ciebie!

[amazon table=”892″]

O autorach

Author Image

Artur Kowalski

Jestem certyfikowanym ekspertem ds. spawania i twórcą DobrySpawacz.com, bloga, na którym dzielę się ponad 30-letnim doświadczeniem w branży spawalniczej. Skontaktuj się ze mną pod adresem [email protected] w razie potrzeby pomocy.