Przydatne akcesoria i narzędzia spawalnicze 

Oprócz podstawowego sprzętu spawalniczego, takiego jak spawarka i sprzęt zabezpieczający, istnieje wiele drobnych elementów, które mogą pomóc podczas spawania. Aby uzyskać najlepsze wyniki, będziesz potrzebować dobre narzędzia spawalnicze do utrzymywania metalu na miejscu podczas spawania i oznaczania metalu, z którym pracujesz. Jeśli zamierzasz zrobić żużel, będziesz także potrzebować narzędzi do jego oczyszczenia. Oto lista przydatnych narzędzi spawalniczych, które warto mieć w sklepie. narzędzia spawalnicze

Najbardziej przydatne narzędzia spawalnicze

Poniżej zebraliśmy kilka bardzo przydatnych akcesoriów i narzędzi spawalniczych, które przydadzą się każdemu spawaczowi! Nie ważne czy jesteś profesjonalistą, czy domowym majsterkowiczem! 

Najlepsze narzędzia spawalnicze w 2022 roku.

1 Wielofunkcyjne szczypce spawalnicze MIG izolowany uchwyt

Niektóre szczypce MIG będą pomocne podczas spawania MIG. Szczypce są przydatne do usuwania odprysków z dyszy i zapewnienia płynnego przepływu gazu. Od czasu do czasu będziesz musiał przeciąć drut, a to pozwoli ci to osiągnąć, a także usunąć dyszę. Te szczypce MIG są przystępne cenowo i mają porównywalną jakość do innych szczypiec MIG dostępnych na rynku. Są wygodne, sprężyste i wytrzymałe oraz wielofunkcyjne, umożliwiając czyszczenie końcówek dysz, zdejmowanie/montaż końcówek i dysz oraz usuwanie/instalowanie rozprysków z dysz (wewnątrz i na zewnątrz).

Wielofunkcyjne szczypce spawalnicze MIG izolowany uchwyt

2 Blacha miernik ze stali nierdzewnej

Podczas konfigurowania spawarki musisz znać grubość metalu obrabianego przedmiotu. Ten miernik do blachy jest idealnym narzędziem do szybkiego i precyzyjnego określania grubości metalu. Po prostu wsuń metal do rowka, w którym jest dobrze dopasowany, aby uzyskać grubość metalu.

Blacha miernik ze stali nierdzewnej

3 Mini magnetyczne uchwyty spawalnicze

Magnesy spawalnicze służą do utrzymywania metalowych elementów na miejscu podczas ich spawania. Znacznie ułatwiają życie, pozwalając na wygodniejszą i swobodne operowanie obiema rękami. Za pomocą tego narzędzia możesz szybko wykonać zadania spawalnicze pod kątem 45, 90 i 135 stopni. Te magnesy również składają się ze stali nierdzewnej i są niezwykle trwałe. Jeśli produkujesz towary o wielu kątach 90 stopni, są one idealne.

Mini magnetyczne uchwyty spawalnicze

4 Środek do czyszczenia końcówek

Po zakończeniu używania należy wyczyścić końcówki tlenowo-acetylenowe. Środek do czyszczenia końcówek jest niezbędny do konserwacji i czyszczenia końcówek spawalniczych. Aby usunąć pozostałości z końcówek spawalniczych, do środków do czyszczenia końcówek dołączono liczne pilniki spawalnicze i płaski pilnik. Zestaw zawiera małą i dużą końcówkę czyszczącą. Ten zestaw jest idealny do czyszczenia końcówek spawalniczych o dowolnym rozmiarze.

Środek do czyszczenia końcówek

5 Swanson Tool S0101 7-calowe narzędzie do układu kwadratowego

Ten doskonały przyrząd jest często używany do pomiarów. Działa dobrze w 45 lub 90 stopniach. Nie jest drogi i warto go mieć w warsztacie, ponieważ pomiar kątów jest niezbędny w przypadku stali, jeśli chcesz uzyskać dokładne wyniki.

Swanson Tool S0101 7-calowe narzędzie do układu kwadratowego

6 Estwing E3-WC 14oz spawanie z redukcją wstrząsów rękojeść młotek dłuto

W przypadku stosowania metody spawania generującej żużel, takiej jak spawanie elektrodą otuloną lub spawanie rdzeniem topnikowym, konieczne będzie późniejsze oczyszczenie spoiny poprzez usunięcie warstwy żużla. Będziesz potrzebował młotka, aby odłupać żużel i pokazać spoinę poniżej, jeśli jest jej dużo.

Estwing E3-WC 14oz spawanie z redukcją wstrząsów rękojeść młotek dłuto

7 Silverline 245017 zestaw zacisków spawalniczych

Zaciski spawalnicze są przydatne, gdy przed spawaniem trzeba bezpiecznie przytrzymać metal. Będziesz ich potrzebować, jeśli spawasz blachę. Lubię je, ponieważ wszystkie można dostosować, z trzema różnymi wzorami, które można łączyć na różne sposoby. Te zaciski są łatwe w użyciu dzięki ich szybkie zwalnianie zamka i solidna stalowa konstrukcja.

Silverline 245017 zestaw zacisków spawalniczych

O autorach

Author Image

Artur Kowalski

Jestem certyfikowanym ekspertem ds. spawania i twórcą DobrySpawacz.com, bloga, na którym dzielę się ponad 30-letnim doświadczeniem w branży spawalniczej. Skontaktuj się ze mną pod adresem [email protected] w razie potrzeby pomocy.