10 Najlepszych Generatorów – Generator Prądu Do Spawania Ranking 2024

Generator prądu do spawania napędzany silnikiem to urządzenie, które zapewnia moc spawarki, a także wydajność spawania elektrodą otuloną. Są tanim, wszechstronnym sprzętem, który można zainstalować z tyłu przyczepy, aby uzyskać lepszą mobilność. Z dodatkowym wyposażeniem, do spawania MIG/TIG mogą być również wykorzystywane droższe wersje.

W tym artykule oceniono najlepsze generatory dostępne w różnych rozmiarach, kosztach i funkcjach.

Generator Prądu napędzany silnikiem – Ranking

[amazon table=”896″]

10 najlepszych generatorów spawalniczych z silnikiem

Poniżej zobaczysz TOP 10 agregatów prądotwórczych najczęściej używanych do spawania. Czytaj dalej aby znaleźć wybór, który będzie idealny dla ciebie i twoich potrzeb!

1 Generator LPG/benzynowy KS 2900G serii DUAL FUEL

Generator LPG/benzynowy KS 2900G serii DUAL FUEL

Przegląd

Ze względu na swoją wydajność i przyjazność dla środowiska, generatory LPG/benzyna Könner & Söhnen z serii DUAL FUEL są obecnie najbardziej popularne wśród kupujących. Do zasilania generatora można stosować zarówno benzynę, jak i gaz płynny (propan-butan).

Żywotność silnika wydłuża się, gdy generator pracuje na gazie. Generator jest dostarczany ze wszystkimi niezbędnymi połączeniami butli, w tym rurą ze skroplonym gazem i dwoma reduktorami ciśnienia; po prostu podłącz generator do butli. Generatora nie można podłączyć do sieci gazowej. Wersje LPG/benzyna można w razie potrzeby po prostu przestawić na tryb benzynowy. Stałe i niezawodne działanie generatora zapewnia mocny, jednocylindrowy, czterosuwowy silnik K&S, chłodzony powietrzem.

Unikalną cechą generatorów Könner & Söhnen® tej gamy jest możliwość uruchamiania i pracy bezpośrednio na (LPG) – nie ma potrzeby dodawania benzyny do rozruchu.

2 Agregat prądotwórczy Könner & Söhnen KS 7000E G hybrydowe serii DUAL FUEL

Agregat prądotwórczy Könner & Söhnen KS 7000E G hybrydowe serii DUAL FUEL

Przegląd

Generator Konner&Sohnen KS 7000E-G może pracować zarówno na benzynie, jak i na gazie ziemnym. Firmy pracujące kupują go, ponieważ dostarcza wystarczającą ilość energii elektrycznej na placu budowy. Nadaje się zarówno do użytku osobistego, jak i domowego. Przede wszystkim ten generator to wysokiej jakości maszyna.

Silnik stacji hybrydowej został dokładnie zbadany i zweryfikowany przez wielu ekspertów. Nie tylko radzi sobie z wymaganym obciążeniem pracy, ale może też nadążać za nim przez dłuższy czas. Ilość zużytego paliwa, odprowadzanie niebezpiecznych gazów oraz temperatura silnika zostały obniżone dzięki nowej metodzie skoku tłoka.

Kluczowe cechy

Agregat prądotwórczy KS 7000E G jest idealny do awaryjnego lub ciągłego zasilania domu, garażu, warsztatu lub gospodarstwa. Może być używany do biwakowania, wyjazdów na wieś, służb komunalnych i drogowych, zadań budowlanych ze względu na idealne rozmiary i wagę.

Generator pracuje ciszej i stabilniej podczas pracy na benzynie i nie powoduje utraty mocy.

Generator hybrydowy jest bardziej przyjazny dla środowiska niż generatory benzynowe lub wysokoprężne, ponieważ nie emituje spalin ani nie wydziela zapachów.

Ten generator ma japoński gaźnik, który w połączeniu z mocnym i niezawodnym silnikiem pozwala mu pracować ciszej niż jego konkurenci, bardziej niezawodnie wytrzymywać obciążenia, zużywać mniej paliwa i być bardziej przyjaznym dla środowiska.

Gumowe nóżki są kluczową cechą generatorów w zastosowaniach stacjonarnych. Dzięki temu drgania nie uszkadzają ramy generatora i nie uszkadzają powierzchni, na której spoczywa.

3 NTG generator prądu na benzynę GNR.2050

NTG generator prądu na benzynę GNR.2050

Przegląd

Dzięki bezobsługowemu silnikowi 4-suwowemu może oduce do 2000 W. Różne urządzenia elektryczne mogą być zasilane przez dwie wtyczki 230 V Schuko (AC).

Moc ciągła 1700 W / moc początkowa 2000 W

Dzięki uchwytowi do przenoszenia generator można wygodnie przenosić i używać praktycznie w dowolnym miejscu.

Wbudowana w generator prądu technologia inwerterowa zapewnia doskonałą jakość energii i zabezpiecza przed skokami napięcia. W rezultacie generator nadaje się do użytku z wrażliwą elektroniką, taką jak telefony komórkowe, laptopy i inne tego typu gadżety.

Przy 50% obciążeniu 4-litrowy zbiornik może działać przez 6 godzin.

Przy poziomie hałasu 59 decybeli jest niezwykle cichy (w odległości 7 metrów)

Kluczowe cechy

 • Dzięki 4-suwowemu silnikowi mały agregat prądotwórczy wytwarza do 2000 W energii elektrycznej (co nie wymaga zbytniej pielęgnacji). 2 gniazdka elektryczne 230 V (prądu przemiennego) umożliwiają działanie różnych urządzeń elektrycznych.
 • Generator jest łatwy w transporcie i może być używany praktycznie w każdym miejscu dzięki uchwytowi do przenoszenia.
 • Wbudowana technologia inwerterowa generatora mocy zapewnia doskonałą jakość energii, jednocześnie chroniąc przed skokami napięcia.
 • 6 godzin pracy przy 50% obciążeniu ze zbiornikiem 4 l
 • Praca jest niezwykle cicha, z poziomem hałasu 59 decybeli (w odległości 7 m od agregatu).
 • Moc początkowa to 2000 W, podczas gdy moc standardowa to 1700 W.

4 Briggs & Stratton Agregator SPRINT 1200A

Briggs & Stratton Agregator SPRINT 1200A

Przegląd

Generator benzynowy Sprint 1200A ma moc rozruchową 1125 watów i moc roboczą 900 watów. Posiada jedną wtyczkę domową 230V i może dostarczać prąd przez ponad 7 godzin (przy 50% obciążeniu).

Jest wyposażony w niezawodny silnik Briggs & Stratton OHV o pojemności 79 cm3, który zaczyna się od odrzutu.

Jego niezawodność jest zwiększona dzięki automatycznemu wyłączaniu przy niskim poziomie oleju. Jeśli poziom oleju jest niski, silnik wyłączy się, oszczędzając kosztowne uszkodzenia silnika.

Kluczowe cechy

 • Moc początkowa to 1125 watów, a moc bieżąca to 900 watów.
 • Lekki, przenośny i stabilny
 • Nadaje się do urządzeń elektronicznych, które są wrażliwe
 • Czas pracy: 7,4 godziny (przy 50 procentowym obciążeniu)
 • Gdy poziom oleju spadnie zbyt nisko, maszyna wyłączy się automatycznie.

5 KnappWulf Generator prądu KW5500

KnappWulf Generator prądu KW5500

Przegląd

Nawet gdy jesteś z dala od publicznego źródła prądu, ten przenośny agregat prądotwórczy zapewnia prąd o napięciu 230 V i 400 V.

Dzięki maksymalnej mocy 5,0 kW, zasilacz jest idealny do przenośnego użytku elektrycznego sprzętu roboczego, w tym wiertarek, sprzętu budowlanego, pił łańcuchowych i innych.

KnappWulf KW5500-3 jest prosty w obsłudze, działa na oleju napędowym i zapewnia odpowiednią wydajność.

Kluczowe cechy

 • 5000-watowy generator diesla
 • Wskaźnik poziomu napełnienia
 • Koła z łożyskami kulkowymi do transportu
 • Zamknięcie zatrzaskowe na uchwytach
 • rozrusznik elektryczny

6 Generator Prądu Inwertorowy Agregat Prądotwórczy Gazowo-Benzynowy Könner & Söhnen KS 8100iEG

Generator Prądu Inwertorowy Agregat Prądotwórczy Gazowo-Benzynowy Könner & Söhnen KS 8100iEG

Kluczowe cechy

Agregat jest sterowany przez wbudowany mikroprocesorowy układ elektroniczny, który zapewnia maksymalną stałą częstotliwość 50 Hz i napięcie 230 V dla niezawodnej pracy czułej i dokładnej elektroniki.

Agregat prądotwórczy działa zarówno na benzynę, jak i gaz (propan-butan), a zestaw zawiera wszystko, czego potrzebujesz, aby uruchomić go na gazie: wąż z reduktorem, który łączy się z butlą i zapewnia niezawodne połączenie gazowe

Tryb oszczędzania paliwa TRYB EKONOMICZNY zmniejsza prędkość obrotową silnika, aby zminimalizować zużycie paliwa nawet o 50% przy niskich obciążeniach. Monitorowane są wszystkie krytyczne wskaźniki stanu pracy: zabezpieczenie przed przeciążeniem i zwarciem, wskaźnik poziomu paliwa i automatyczne zatrzymanie przy niskim poziomie oleju

Ergonomiczny panel sterowania wyposażony jest w wyświetlacz LED, dwa gniazda 16A i 32A, dwa porty USB 5V/1A, 5V/2,1A, przełącznik trybu ekonomicznego, wskaźniki stanu oraz przycisk RESET do resetowania systemu sterowania (gdy bezpiecznik jest wyłączony).

Wysokiej jakości alternator synchroniczny z uzwojeniem w 100% miedzianym może wytrzymać maksymalne obciążenia bez uszkodzeń i zapewnia długoterminową niezawodność agregatu prądotwórczego.

7 Agregat prądotwórczy Könner & Söhnen KS 10000E

Agregat prądotwórczy Könner & Söhnen KS 10000E

Kluczowe cechy

Silnik generatora uruchamia się szybko i łatwo dzięki rozrusznikowi elektrycznemu i lekkiemu ręcznemu mechanizmowi rozruchowemu.

Wysokiej jakości alternator synchroniczny z uzwojeniem wykonanym w 100% z miedzi może wytrzymać duże obciążenia bez uszkodzeń i zapewnia długoterminową niezawodność agregatu prądotwórczego.

Ergonomiczny panel sterowania generatora ułatwia obsługę poprzez uporządkowanie wszystkich operacji w logicznej kolejności: nowoczesny wyświetlacz LED (licznik godzin, częstotliwość, napięcie), automatyczne zabezpieczenie przeciążeniowe i zwarciowe, czujnik niskiego poziomu oleju, gniazda, połączenia uziemiające, zaciski itp.

Generator ma wzmocnioną stalową ramę i podwójny system antywibracyjny z gumowymi poduszkami i nóżkami, które redukują wibracje i hałas, jednocześnie chroniąc generator przed korozją i poślizgiem.

8 Generator LPG/benzynowy K&S Könner&Söhnen KS 5000E G serii DUAL FUEL

Generator LPG/benzynowy K&S Könner&Söhnen KS 5000E G serii DUAL FUEL

Przegląd

Generator LPG/benzyna KS 5000E G z serii Dual Fuel niemieckiej marki „Könner & Söhnen” to podwójne urządzenie, które posiada zarówno rozrusznik ręczny jak i elektryczny, cieszy się dużą popularnością, dzięki czemu zapewnia optymalne osiągi.

Generator jest wystarczająco mocny, aby zapewnić zasilanie jako awaryjne źródło zasilania domowych urządzeń elektrycznych. Ten generator efektywnie pracuje z benzyną lub LPG (propan-butan) i zapewnia te same parametry prądowe.

Opakowanie zawiera wszystko, co jest potrzebne do podłączenia butli gazowej. W razie potrzeby modele LPG/benzyna można łatwo przełączyć na zasilanie benzyną. Chłodzony powietrzem, pojedynczy silnik firmy K&S LPG/benzyna spełnia wszystkie europejskie normy jakości EURO V. Generator może być wykorzystywany w pracach komunalnych, usługach budowlanych, imprezach plenerowych itp.

 • Stalowy zbiornik jest odporny na korozję i ma pojemność 25 litrów.
 • Specyfikacja silnika: Model silnika: Könner & Söhn KS390
 • Typ silnika: LPG/benzyna, 4-suwowy z chłodzeniem powietrzem Pojemność silnika: 389 cm3

9 LPG/generator benzyny K&S Könner&Söhnen KS 9000E G KS 9000E G hybrydowe

LPG/generator benzyny K&S Könner&Söhnen KS 9000E G KS 9000E G hybrydowe

Przegląd

Generator gazowo-gazowy KS 9000E G z linii DUAL FUEL firmy Könner & Söhnen to hybrydowy model dwupaliwowy, który cieszy się dużym zainteresowaniem ze względu na swoje idealne cechy oraz możliwość rozruchu ręcznego i elektrycznego.

Moc generatora jest wystarczająca do zasilania awaryjnego powszechnie stosowanych urządzeń elektrycznych. Generator jest równie wydajny na benzynę i gaz (propan-butan); charakterystyka generowanej mocy będzie taka sama. Następujące elementy są już dostarczone do podłączenia butli gazowej:

 1. Gdy generator jest wyłączony, wbudowany reduktor zapewnia dopływ gazu podczas pracy silnika i zapobiega wyciekom gazu.
 2. 1,5-metrowy wąż do podłączenia butli z gazem umożliwia płynne podłączenie.
 3. Aby poprawić niezawodność przewodu gazowego, na wężu montowany jest dodatkowy reduktor, który poprawia niezawodność połączenia gazowego. Mocuje się do butli, zmniejsza ciśnienie i zapobiega przeciążeniu przewodu gazowego. Uruchom silnik, podłączając generator do cylindra.

Generator może być używany z przenośną butlą gazową lub stałym zbiornikiem magazynowym gazu; jednak nie jest przeznaczony do podłączenia do sieci gazowej.

Mając do czynienia z paliwem gazowym, oszczędzasz nie tylko dlatego, że gaz jest tańszy niż benzyna, ale także dlatego, że propan ma dłuższy okres przydatności do spożycia, więc nie musisz się martwić, że zabraknie paliwa.

10 KnappWulf Generator prądu KW3400

KnappWulf Generator prądu KW3400

Przegląd

Agregat prądotwórczy KnappWulf jest łatwy w obsłudze, zasilany benzyną i zapewnia optymalna wydajność. Pakiet mocy o mocy maksymalnej 3,4 kVA / 3,0 kW idealnie nadaje się do mobilnej obsługi elektrycznych urządzeń roboczych, takich jak wiertarki stołowe, piły łańcuchowe, oświetlenie i wiele innych.

Informacje o produkcie

 • Moc ciągła: 2,6 kW
 • Moc maksymalna: 3,0 kW
 • Urządzenie rozruchowe: ręczne.
 • Pojemność pojemności: 15 l.
 • Napięcie: 230 V, 50 Hz
 • Pojemność oleju: 0,6 l
 • Głośność: LWA 96

Przewodnik zakupów – Najlepszy generator prądu do spawania

Spawarki napędzane silnikiem mają największą zaletę polegającą na tym, że nie są uzależnione od źródeł zasilania. Nie będziesz musiał się przejmować, aby go znaleźć za każdym razem, gdy będziesz musiał spawać.

Nie ma również potrzeby wydawania pieniędzy na instalację dedykowanego obwodu 240 V w domu lub firmie.

W przypadku spawarki napędzanej silnikiem wystarczy ustawić przewody spawalnicze, uruchomić silnik i rozpocząć spawanie — bez względu na to, gdzie chcesz pracować.

Ponieważ spawarki są całkowicie uzależnione od zasilania, muszą być podłączone do zasilania. Jeśli chcesz spawacza solo, powinieneś kupić kombinację generatora spawalniczego, która może dawać taką samą moc, przekształcając energię chemiczną paliwa w energię elektryczną. Dzięki temu sprzęt jest całkowicie przenośny i idealnie nadaje się do użytku na placu budowy bez dostępu do prądu.

Upewnij się, że nie przeoczysz następujących aspektów przy zakupie kombinacji generatora spawalniczego.

Zapotrzebowanie na energię

Gdy wymagane są wysokie poziomy prądu, spawarka napędzana silnikiem świeci, zwłaszcza gdy nie ma dostępnych gniazdek elektrycznych.

Można je zabrać wszędzie, ponieważ wytwarzają własną energię elektryczną. Większość z nich wytwarza więcej energii niż potrzebują. W ten sposób możesz wykorzystać tę dodatkową pojemność do zasilania narzędzi lub innego sprzętu elektrycznego.

Spawarki/generatory to spawarki łukowe prądu stałego, które ogólnie stosują procedurę spawania elektrodą otuloną. Z drugiej strony niektóre systemy zapewniają spawanie prądem przemiennym, a także zasilanie prądem przemiennym dla akcesoriów i urządzeń.

Spawarka silnikowa o mocy 4000 W może z łatwością zasilać wiele elektronarzędzi. Gdy kolega z zespołu używa szlifierki podłączonej do tej samej maszyny, nie będzie miał wystarczającej mocy do spawania. Upewnij się więc, że generator może wytworzyć potrzebną moc.

Całkowita moc znamionowa prądu przemiennego

Prąd zmienny jest wytwarzany przez generator spawarki napędzanej silnikiem. Następnie, za pomocą falownika lub transformatora, jest albo dostarczany do gniazd prądu przemiennego, albo zamieniany na prąd stały do ​​spawania.

W niektórych konfiguracjach generator jednocześnie zasila gniazda i spawarkę. Jeśli chcesz spawać, gdy współpracownik szlifuje, potrzebujesz więcej mocy.

Całkowity prąd DC lub moc

Wydajność spawania maszyny napędzanej silnikiem jest określana przez dostępny prąd stały generowany przez spawacza. Generator spawalniczy o mocy 4000 W może wytwarzać prąd o natężeniu 200 amperów i wystarczającą moc do spawania stali o średnicy 1/2 cala.

Spawacz nie może wykorzystać wszystkich watów dostarczanych przez duże spawarki generatorowe. Nie zakładaj, że wysoki prąd spawania równa się wysokiej ciągłej mocy generatora. Aby określić moc spawania, spójrz na moc wyjściową w watach prądu stałego lub amperach prądu stałego.

Projekt i waga

Typową cechą praktycznie każdej maszyny jest to, że im mocniejsza, tym jest cięższa w porównaniu z alternatywnymi możliwościami. Konstrukcja i waga generatora spawalniczego nie są wyjątkiem i mają wpływ na całkowitą moc urządzenia, a także jego mobilność.

Alternatywy o dużej mocy są w stanie wykonać pracę z większą precyzją i dokładnością, ponieważ możesz dostosować wydajność do swoich potrzeb i jak najlepiej wykorzystać swoją maszynę. Jednak ze względu na dodatkowe komponenty opcje te są dość duże. W rezultacie, jeśli słaby i lekki wybór spełnia Twoje wymagania dotyczące zasilania, rozsądnie może być go wybrać, ponieważ jest bardzo przenośny.

Cykl pracy

Jeśli przez długi czas pracowałeś w produkcji lub obróbce skrawaniem, prawdopodobnie znasz pojęcie cyklu pracy. Większość sprzętu produkcyjnego, zwłaszcza sprzęt spawalniczy, ma określony czas trwania cyklu pracy, który jest wyrażony w procentach.

Cykle pracy spawaczy mogą wynosić od 60 do 100 procent. Zasadniczo cykl pracy to maksymalny czas ciągłej aktywności, jaki maszyna może mieć w okresie 10 minut. Jeśli na przykład twoje urządzenie ma 60% cykl pracy przy określonym napięciu i amperach, musisz odstawić je na co najmniej 4 minuty po ciągłej pracy przez 6 minut lub dłużej.

Poziomy hałasu

Warsztaty i place budowy to już hałaśliwe środowisko. W tym samym czasie pracuje kilka narzędzi, co powoduje głośny hałas. Dzięki temu nie chcesz już dodawać do swojej kolekcji sprzętu emitującego hałas.

Po określonej głośności głośny hałas staje się niezwykle rozpraszający i powoduje ogromny ból w dialogu. Gdy zestaw spawalniczo-generatorowy jest zasilany przez generator, na pewno będzie dużo hałasu, ponieważ jest napędzany przez silnik. Aby jednak zapobiec tym problemom, możesz wybrać opcję, która generuje najmniej hałasu.

Generator Spawalniczy – Wniosek

Gdy agregat spawalniczy ma wystarczającą ilość benzyny w zbiorniku, może sam się zasilać. Będziesz mógł obsługiwać przecinarkę plazmową, szlifierkę kątową, a nawet pistolet spawalniczy o wystarczającej mocy z kompetentnej spawarki kombinowanej z generatorem.

Świetnie nadaje się do użytku na zewnątrz, a także w miejscach pracy zawsze radzi sobie z przerwami w dostawie prądu, ponieważ nie wymaga stałego źródła energii elektrycznej. Nasz dzisiejszy artykuł zawiera najlepsze kombinacje generatorów spawalniczych.

O autorach

Author Image

Artur Kowalski

Jestem certyfikowanym ekspertem ds. spawania i twórcą DobrySpawacz.com, bloga, na którym dzielę się ponad 30-letnim doświadczeniem w branży spawalniczej. Skontaktuj się ze mną pod adresem [email protected] w razie potrzeby pomocy.