Najlepsze Spawarki Wieloprocesowe – Spawarka Wieloprocesowa Ranking 2024

Różne projekty spawalnicze wymagają różnych procedur spawalniczych. Jeśli przewidujesz, że będziesz korzystać ze wszystkich trzech rodzajów procesów spawalniczych, najlepsza dla ciebie będzie Spawarka Wieloprocesowa. Zaoszczędzisz pieniądze, ponieważ do wykonania trzech procedur będziesz potrzebować tylko jednej maszyny, a nie trzech oddzielnych urządzeń. Zajmuje również znacznie mniej miejsca w warsztacie, co jest niezbędne, jeśli masz niewielki obszar lub potrzebujesz przenośnego, wszechstronnego urządzenia.

Spawarka Wieloprocesowa – Ranking 2024

[amazon table=”948″]

4 Najlepsze spawarki wieloprocesowe 2024

1 ESAB REBEL EMP215ic CE spawarka wieloprocesowa MIG WIG MMA

Przegląd

Esab Rebel 215iC jest idealny zarówno dla początkujących, jak i profesjonalistów, ponieważ ma wiele trybów dla różnych umiejętności. Doświadczenie użytkownika w tym zakresie jest fantastyczne; jest nieskomplikowany i prosty w użyciu oraz ma ogromny kolorowy wyświetlacz o przekątnej 4,3 cala.

Początkujący mogą skorzystać z nowej opcji Smart MIG, aby uzyskać piękne spoiny. Kiedy używasz Smart MIG, wszystko, co musisz zrobić, to wybrać grubość metalu i średnicę drutu, a łuk dopasuje się do dokładnej spoiny niezależnie od innych zmiennych, takich jak używany metal lub gaz. Obejmują one również zaawansowaną opcję, która pozwala dostosować ustawienia, co jest idealne dla bardziej doświadczonych spawaczy. W rezultacie Esab Rebel jest idealny dla nowicjuszy, którzy chcą doskonalić i szlifować swoje umiejętności. Ma gładki łuk i jest gotowy do spawania TIG i MIG od razu po wyjęciu z pudełka, z 6010 elektrodami, które łatwo obsługuje.

Plusy

 • Funkcja Smart MIG dla początkujących
 • Intuicyjny duży wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości
 • W zestawie latarka TIG
 • Przenośny

Minusy

 • Brak startu wysokiej częstotliwości

2 Stamos Power² spawarka kombi 5 w 1, spawarka wieloprocesowa inwerterowa WIG MIG/MAG MMA E-Hand S-MTM 220

Przegląd

Kombi sprzęt spawalniczy 5 w 1 firmy Stamos Germany S-MTM 220 zapewnia jedno urządzenie spawalnicze spełniające wszystkie wymagania wysokiej jakości i wydajności spawania. Łączy w sobie zalety TIG, MIG/MAG i FCAW w maszynę ogólnego przeznaczenia z dodatkową możliwością lutowania.

Kluczowe cechy

 • TIG, MIG/MAG, MMA, FCAW i lutowanie to elastyczne procesy spawalnicze.
 • Spawanie TIG przy 60-procentowym cyklu pracy przy dużym natężeniu 220 A.
 • Dzięki indukcyjności spawanie MIG/MAG powoduje mniej odprysków.
 • Gorący start, antyadhezyjny i spawanie łukiem elektrycznym MMA

3 Reboot Spawarka MIG 210A 230V IGBT

Kluczowe cechy

Wejście 230 V, wyjście 210 A, 60% cyklu pracy przy 200 A, 100% cyklu pracy przy 155 A.

Akceptuje rdzenie topnikowe 1 kg i 5 kg, a także cząstki stałe 0,030″. 035″ (0,8/1,0 mm dla grubości płyt powyżej 0,30″) (0,8 mm). Ta konfiguracja nie obejmuje palnika TIG.

Wszystkie dostępne, spawanie MMA (pręt 3,2 mm) 7018 1/8 „niezwykle ładne, w tym 6013 i 7018 3/32” Syntetyczne cyfrowe sterowanie prądem i napięciem automatycznie dostosowuje napięcie do zmian natężenia. Panel sterowania jest dość prosty w obsłudze.

Uniwersalne spawanie stali nierdzewnej, stali miękkiej i innych materiałów metalowych. Częstotliwość przełączania do użytku domowego jest poza zakresem słuchowym, skutecznie eliminując zanieczyszczenie hałasem. Idealny zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych spawaczy!

4 IPOTOOLS MIG-185SYN spawarka inwerterowa MIG MAG

Przegląd

Popularnym modelem jest spawarka Ipotools 185 MIG. Byliśmy zachwyceni jego wydajnością, prostotą obsługi i funkcjami.

Rzeczywiście, doceniliśmy możliwości adaptacyjne maszyny, ponieważ może być używana z gazem lub bez w MAG, MMA i drutach rdzeniowych. Z drugiej strony zdolność SYNERGIC tego modelu eliminuje potrzebę dokonywania poważnych modyfikacji przez człowieka w celu uzyskania jednorodnych i wysokiej jakości spoin.

Ta stacja spawalnicza jest przeznaczona zarówno dla początkujących, jak i ekspertów, którzy potrzebują pełnego stanowiska spawalniczego do pracy z różnymi materiałami i procedurami.

Kluczowe cechy

Spawarka gazowa MIG 185SYN może wykonywać spawanie metodą MIG MAG i drutem litym (z gazem lub bez), a także ręczne MMA i WIG (LIFT TIG)

Spawaj zawsze mocnym i równomiernym spawaniem w trybie synchronicznym! Wiele czynników musi być do siebie starannie dobranych, aby uzyskać najwyższą jakość, co jest trudne w przypadku ręcznego zakładania produktu. Funkcja Synergic wstępnie programuje te wartości w oparciu o średnicę drutu i kombinację gazu, ułatwiając spawanie i zapewniając doskonałe wyniki.

W celu poprawy kontroli i połączeń spawalniczych ta spawarka inwertorowa ma wyświetlacz cyfrowy z następującymi ustawieniami: prędkość podawania drutu | prąd spawania | dobór gazu osłonowego | średnica drutu | Tryb pracy 2T/4T

Spawarka Wieloprocesowa – Jaka jest najlepsza dla ciebie?

Oto kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze najlepszej spawarki wieloprocesowej.

Spawanie aluminium

Nie będziesz w stanie spawać metalu metodą TIG, ponieważ większość spawaczy wieloprocesowych spawa tylko w DC. Do spawania aluminium metodą MIG potrzebny jest również pistolet do szpuli. Najprostszym sposobem myślenia o spawaczu wieloprocesowym jest zakup spawacza MIG, który w razie potrzeby może również spawać metodą TIG stal i stal nierdzewną. Maszyny TIG są kosztowne, więc jeśli nie spawasz metodą TIG aluminium, zaoszczędzisz pieniądze i pozwoli pracować nad dokładniejszymi spawami bez konieczności wydawania dużych pieniędzy na dedykowaną maszynę TIG. Jeśli nie masz spawarki wieloprocesowej AC/DC, będziesz potrzebować maszyny TIG, jeśli chcesz spawać aluminium metodą TIG.

Start 

Podczas wykonywania TIG wymagany będzie start. To dobrze, ponieważ spawanie metodą Lift Arc TIG jest nadal możliwe. Aby rozpocząć łuk, musisz najpierw dotknąć Wolframu, a następnie wzbić się w powietrze. Chociaż brakuje mu dokładności profesjonalnej spawarki High Frequency Start TIG, może jednak zapewnić zadowalające wyniki.

Napięcie

Spawarki akceptują dwa rodzaje napięcia wejściowego: 120V i 240V. Spawarki z wejściem 120V można podłączyć do standardowego gniazdka ściennego. Jeśli będziesz spawać w domu i nie potrzebujesz dużej mocy, jest to idealne rozwiązanie. Spawarki 240 V będą wymagały generatora, ale zapewnią większą moc.

Zgrzewarki dwunapięciowe akceptują zarówno napięcie 120, jak i 240 woltów, dzięki czemu można ich używać niemal w dowolnym miejscu. Największe spawarki dwunapięciowe ułatwiają przełączanie między tymi napięciami. Wieloprocesowe spawarki dwunapięciowe są urządzeniem o najwyższej wszechstronności, ponieważ mogą być używane we wszystkich głównych procesach spawalniczych przy użyciu dowolnego domowego źródła zasilania lub generatora.

Cięcie plazmowe

Cięcie plazmowe będzie dostępne na niektórych zgrzewarkach wieloprocesowych. Spawarki MIG, TIG i Stick są wbudowane w te urządzenia wielofunkcyjne.

Akcesoria i opcje

Jeśli nie masz jeszcze palnika TIG lub MIG lub jeśli potrzebujesz pedału kontroli temperatury do urządzenia TIG, należy je uwzględnić w porównaniu cen. W niektórych maszynach dostępne są zajarzanie łuku typu lift lub bezdotykowe zajarzenie łuku o wysokiej częstotliwości dla elektrod plazmowych lub TIG. Te funkcje naprawdę oszczędzają pieniądze, spowalniając tempo wyczerpywania się materiałów eksploatacyjnych. Może się okazać, że nie potrzebujesz podwójnego wejścia napięcia i możesz sobie poradzić z zaledwie 120 woltami.

Plusy i minusy spawarki wieloprocesowej

Plusy

 • Maksymalna elastyczność Możliwość wykonywania różnych technik spawania w jednym miejscu.
 • Zajmuje mniej miejsca w Twoim warsztacie.
 • Jest to bardziej opłacalne niż zakup trzech oddzielnych spawarek.
 • Jeśli musisz przemieszczać się do projektów spawalniczych i musisz przenieść sprzęt, jest to świetna opcja.

Minusy

 • Nie tak dobre, jak posiadanie trzech dedykowanych maszyn.
 • Kiedy masz tylko jeden sprzęt spawalniczy, istnieje ryzyko, że się zepsuje.
 • Maszyny są nieporęczne, jednak spawanie kijem może być wykonane za pomocą małej maszyny kijowej.

O autorach

Author Image

Artur Kowalski

Jestem certyfikowanym ekspertem ds. spawania i twórcą DobrySpawacz.com, bloga, na którym dzielę się ponad 30-letnim doświadczeniem w branży spawalniczej. Skontaktuj się ze mną pod adresem [email protected] w razie potrzeby pomocy.