Najlepsze Spawarki Punktowe – Spawarka Punktowa Ranking 2024

Spawanie punktowe, znane również jako zgrzewanie punktowe oporowe, jest procedurą spawania blach, która wykorzystuje prąd elektryczny do przekazywania ciepła i ciśnienia na elektrodę ze stopu miedzi. Dzisiaj odpowiemy na wasze pytanie – Jaka jest najlepsza spawarka punktowa w 2024 roku. Czytaj dalej aby dowiedzieć się więcej.

Spawarki punktowe do akumulatorów 18650 różnią się od spawarek punktowych do ręcznych akumulatorów ściskających. Duże metalowe szczęki elektrod po obu stronach blach zapewniają ciepło i ciśnienie w maleńkim miejscu, aby spawać je ze sobą w zgrzewarkach punktowych typu ściskanego. Zgrzewarki punktowe akumulatorów służą do łączenia akumulatorów 18650 i mają elektrody po tej samej stronie.

Jaka jest najlepsza spawarka punktowa?

1 Fengshengli Mini DIY spawarka punktowa do baterii 18650

Fengshengli Mini DIY spawarka punktowa do baterii 18650

Przegląd

Łatwość użytkowania: Prosty w użyciu, włącznik/wyłącznik i bardzo praktyczny.

Niskie zużycie energii: nie musisz się martwić, że bateria się rozładuje, gdy ją odłożysz z powodu niskiego zużycia energii.

Kluczowe cechy

Materiał: powłoka z tworzywa sztucznego, ognioodporna i zapobiegająca upadkowi; technologia anodowania powierzchni, odporna na ścieranie i bezpieczna w użyciu.

Zastosowanie: Przenośne zgrzewarki punktowe są używane głównie do spawania, takich jak 18650 innych baterii cylindrycznych.

Wbudowana bateria: wbudowany wysokowydajny panel polimerowy, maksymalny prąd wyjściowy wynosi ponad 650 A, a po pełnym naładowaniu może stale spawać tysiące punktów na płycie niklowej o grubości 0,1 – 0,15 mm.

6 ustawień biegów: 6 biegów z regulowaną mocą wyjściową, cyrkulacja 1-6-1, spawanie dokładne.

Wyposażony w lampkę kontrolną: ładowanie lampy błyskowej, ładowanie w trybie czuwania.

2 VEVOR karoseria spotter 3500 A, karoseria Spotter 220 V

VEVOR karoseria spotter 3500 A, karoseria Spotter 220 V

Przegląd

Spot 2600 jest odpowiedni do usuwania i wygładzania wgnieceń na elementach karoserii o małej grubości, dzięki maksymalnemu prądowi wyjściowemu 3500 (maska ​​silnika, drzwi, poszycie dachu). Produkt jest wielozadaniowy, dzięki czemu jest to punkt kompleksowej obsługi. Ze względu na niski pobór mocy. Podstawowy zasilacz 230 V może obsłużyć zużycie energii.

Kluczowe cechy

  • Gwiazdki lub podkładki spawalnicze, spawalniczy drut falisty, styk skurczowy, praca z lekkim uderzeniem i dobre wykończenie to trzy dostępne tryby pracy.
  • Łatwy w instalacji: potencjometr służy do wyboru mocy wyjściowej i pożądanego trybu.
  • Łatwy kontakt: Musisz ustawić kontakt między narzędziem a elementem, aby automatycznie pozycjonował się.
  • Pracuj z podstawowym zasilaczem 230V dla niskiej wydajności.

Jak działa spawarka punktowa do akumulatorów?

Zgrzewarka punktowa jest idealna do spawania dużej liczby akumulatorów litowo-jonowych 18650 w ramach jednego projektu. Lutowanie ogniw może łatwo doprowadzić do ich zniszczenia. Podstawowa różnica między zgrzewarką punktową akumulatorową a zgrzewarką ściskaną polega na tym, że elektrody znajdują się po tej samej stronie blachy i spawa ona znacznie cieńszy metal.

Zalety spawarki punktowej

Nie są potrzebne żadne materiały eksploatacyjne

Spawanie punktowe jest proste i niedrogie, ponieważ nie są wymagane żadne materiały eksploatacyjne, takie jak spoiwo lub gaz spawalniczy. Spawanie punktowe wymaga po prostu ciepła dostarczanego przez prąd elektryczny i ciśnienie, więc możesz zacząć, jeśli masz źródło zasilania.

Mały obszar dotknięty ciepłem

Ponieważ energia może zostać przekazana do miejsca w czasie poniżej 1 sekundy, jedną z zalet zgrzewania punktowego jest to, że obszar oddziaływania ciepła pozostaje bardzo mały. Jeśli spawasz karoserię, będziesz chciał, aby strefa wpływu ciepła była jak najmniejsza, aby uniknąć naruszenia integralności strukturalnej stali. W porównaniu ze spawaniem MIG lub TIG, spawarki punktowe wytwarzają ciepło bardziej efektywnie, co skutkuje krótszymi czasami spawania i mniejszą strefą wpływu ciepła. Z tego powodu zgrzewanie punktowe jest szeroko stosowane w produkcji samochodów i naprawach karoserii.

Zwiększona produktywność

Znudzi Ci się wykonywanie spoin otworowych, jeśli wykonasz dużo prac związanych z blachą w swoim warsztacie. Wiercenie otworów, wyrównywanie elementów, spawanie i kończenie spawania to wszystko, co będziesz robić. Zaczniesz się zastanawiać, czy kiedyś powinieneś dostać zgrzewarkę punktową.

Zgrzewarki punktowe są fantastycznym narzędziem do szybkiego zgrzewania blach, ponieważ mogą ukończyć spawanie w kilka sekund. Potrzebujesz tylko płaskich, cienkich i czystych blach, zgrzewarki punktowej i zasilania, aby szybko wykonać spawy.

Jakie metale możesz spawać punktowo

Stal, w tym stal nierdzewna, miękka i ocynkowana, jest najlepszym metalem do zgrzewania punktowego, ponieważ ma niską przewodność cieplną i dobrą rezystancję elektryczną. Stal galwanizowana wymaga większego prądu, a ponieważ końcówka elektrody może ulec zanieczyszczeniu, należy ją wymienić lub poddać obróbce. Zgrzewanie punktowe jest również możliwe w przypadku stopów niklu i tytanu. Stopy aluminium i miedzi, takie jak brązy nie nadają się do zgrzewania punktowego.

Bezpieczeństwo zgrzewarki punktowej

Ponieważ nie ma promieni UV, spawanie punktowe jest bezpieczniejsze niż inne formy spawania, które wykorzystują łuk i wytwarzają większe ciepło, takie jak spawanie MIG, TIG i elektrodą otuloną. Z drugiej strony zgrzewanie punktowe może powodować iskry, więc zachowaj ostrożność i postępuj zgodnie ze wszystkimi wskazówkami w podręczniku. Zalecane są okulary ochronne, skórzany fartuch, rękawice spawalnicze, osłona twarzy i rękawy spawalnicze. Ręczne zgrzewarki punktowe są również dość mocne, więc uważaj, aby nie upuścić ich na stopę.

O autorach

Author Image

Artur Kowalski

Jestem certyfikowanym ekspertem ds. spawania i twórcą DobrySpawacz.com, bloga, na którym dzielę się ponad 30-letnim doświadczeniem w branży spawalniczej. Skontaktuj się ze mną pod adresem [email protected] w razie potrzeby pomocy.