17 Najlepszych Spawarek Elektrodowych – Spawarka Elektrodowa Ranking 2024

Spawanie elektrodą otuloną jest powszechnym rodzajem spawania, które idealnie nadaje się do pracy na zewnątrz w wietrznych warunkach. Jest łatwy do nauczenia, można go używać na zardzewiałych przedmiotach i oczywiście nie wymaga użycia gazu. Ponieważ na rynku jest tak wiele spawarek, przygotowaliśmy listę naszych ulubionych. Czytaj dalej aby poznać która Spawarka Elektrodowa jest idealna dla twoich potrzeb.

Spis Treści

Spawarka Elektrodowa – Ranking 2024

[amazon table=”1002″]

17 najlepszych spawarek elektrodowych 2024

1 Wig profesjonalna spawarka AC DC 200 A – Najlepsza Profesjonalna

1 Wig profesjonalna spawarka AC DC 200 A - Najlepsza Profesjonalna

Przegląd

Spawarka Vector AC/DC WIG London 2400 została zaprojektowana wokół systemu cyfrowego. Technologia spawania AC/DC WIG jest dokładna i profesjonalna. Wszystkie metale spawalne, w tym również aluminium, mogą być obrabiane przy użyciu London 2400.

W trybie WIG gadżet zużywa 200 A, a w trybie MMA / Elektroda / Kij wykorzystuje 200 A. Prosty w użyciu i z szerokim zakresem funkcji: Panel sterowania umożliwia łatwe ustawienie wszystkich istotnych parametrów dla prądu stałego , zajarzanie AC z zajarzaniem HF lub spawanie zajarzeniem elektrodą otuloną / elektrodą.

Kluczowe cechy

 • Spawarka WIG do gazów ochronnych o mocy 200 A i spawanie elektrodami 180 A
 • Profesjonalny sprzęt spawalniczy Vector Welding nadaje się do stali nierdzewnej, aluminium i wielu innych materiałów.
 • Duży zestaw spawalniczy combi z mnóstwem akcesoriów do spawania aluminium i stali nierdzewnej.
 • Wraz z hełmem spawalniczym, zestawem palnika plazmowego, prętami spawalniczymi, igłami wolframowymi, pedałami ze stopu !! !

2 Spawarka MIG MAG Vector MIG185A kombi – Najlepsza Ogólnie

2 Spawarka MIG MAG Vector MIG185A kombi - Najlepsza Ogólnie

Przegląd

Spawarka MIG MAG Vector MIG185A (z gazem osłonowym lub bez) została specjalnie zaprojektowana do użytku z cyfrowym systemem sterowania, który jest znany z łatwości obsługi, dzięki czemu jest odpowiednia nawet dla niedoświadczonych użytkowników.

Cykl zwarcia jest bardzo wyraźny, szczytowy prąd zwarciowy jest bardzo silny, a odpryski spawalnicze są niewielkie. Odpryski są małe, zwłaszcza przy spawaniu cienkich blach. Sprzęt spawalniczy MIG MAG jest przenośny, ale wydajny dzięki skutecznym systemom sterowania prądem szczytowym i dynamiką.

Kluczowe cechy

 • Spawarka MIG MAG 185 A + funkcja spawania elektrodą 160 A i tryb Wig: 180 A.
 • Dzięki tej profesjonalnej spawarce Mig możesz używać stali, tytanu, magnezu, miedzi i wielu innych. lub edycji.
 • Spawarka do gazów ochronnych: zabezpieczenie przed przegrzaniem, podajnik drutu + silnik, osłona trzpienia drutu spawalniczego.
 • Zakres dostawy: spawarka Mig Mag + palnik spawalniczy + zestaw akcesoriów + niemiecki BDA

3 Stamos Welding Group S-MMA-250PI.2 Spawarka MMA inwertorowa – Najlepsza Tania

Stamos Welding Group S-MMA-250PI.2 Spawarka MMA inwertorowa - Najlepsza Tania

Przegląd

Spawarka elektrodowa S-MMA-250PI.2 firmy Stamos Germany wykorzystuje najnowszą technologię inwertorową IGBT, aby zapewnić wyjątkowo wydajną spawarkę MMA o mocy do 250 A. Prąd spawania ma maksymalną moc 250 A przy 60% cyklu włączenia. Przy spadku napięcia do 194 A można spawać prądem około 200 A w sposób ciągły. Wyjątkowa wydajność urządzenia pozwala na szybkie i również na prawidłowe zgrzewanie nawet grubszych metali do 10 mm.

Praktyczny regulator pozwala na bezstopniową regulację prądu spawania w zakresie od 20 do 250 A. Ogromny wyświetlacz LED, na którym wyraźnie widoczne są określone ustawienia, zapewnia maksymalną kontrolę dla dokładnych wyników spawania. Zacisk E-Hand może pomieścić nawet duże elektrody o średnicy do 5 mm. Materiały spawane o grubości 1,5 – 10 mm, takie jak stal, żelazo, żeliwo, nikiel i miedź, przy użyciu sprzętu elektrycznego lub MMA. Funkcja gorącego startu spawarki elektrodowej gwarantuje automatycznie i chwilowo podwyższony prąd spawania.

4 Stamos Welding Group Spawarka aluminiowa WIG AC/DC ENTRIX 200

Stamos Welding Group Spawarka aluminiowa WIG AC/DC ENTRIX 200

Kluczowe cechy

 • 10 indywidualnie regulowanych programów pracy dla powtarzalnych, precyzyjnych wyników spawania.
 • Przyjazne dla użytkownika przyciski i elementy sterujące, odpowiednie również do rękawic spawalniczych.
 • Idealny do aluminium dzięki funkcjom TIG AC i pulsacji.
 • Uchwyt spawalniczy o ergonomicznym kształcie i wysokiej jakości.
 • Nowoczesny inwerter IGBT z funkcją 2T/4T i zajarzeniem wysokiej częstotliwości – Spawanie ręczne z funkcją gorącego startu.

5 Stamos Welding Group S-MMA-200PI.2

Stamos Welding Group S-MMA-200PI.2

Przegląd

Spawarka elektrodowa S-MMA-200PI.2 firmy Stamos Germany z technologią inwertorową IGBT łączy wysoką moc (do 200 A) z małą, przenośną konstrukcją. Od grubości 1,5 mm sprzęt elektryczny lub materiały spawane MMA, takie jak stal, żelazo, żeliwo, nikiel czy miedź.

Spawarka elektrodowa jest wyposażona w nowoczesne cechy do praktycznego zastosowania w pracy, dzięki czemu szybko i bezpiecznie wykonuje czyste i bezpieczne spawanie przy minimalnym wysiłku. Przy regulatorze do 200 A intensywność spawania można regulować bezstopniowo, a niezbędne parametry prezentowane są na dużym wyświetlaczu LED.

Przy pełnym 200 A osiąga się 60 procent. Czas włączenia można tak znacznie skrócić dzięki sterowaniu prądem 155 A, że można spawać bez przerwy. Ponieważ nie jest wymagany gaz osłonowy, ta ręczna spawarka może być precyzyjnie obsługiwana nawet w trudnych warunkach, takich jak silny wiatr.

Funkcja gorącego startu spawarki elektrodowej gwarantuje automatycznie i chwilowo podwyższony prąd spawania. Spoina w miejscu początkowym jest szybko i optymalnie podgrzewana dzięki funkcji „Heiß-Start”, która zapobiega przywieraniu elektrody i zapewnia niezawodne i oczywiście czyste wyniki spawania od samego początku.

Trwałe bezpieczeństwo eksploatacji zgrzewarki elektrycznej zapewnia chłodzenie powietrzem oraz ochrona przed przegrzaniem, sygnalizowana na wyświetlaczu LED. Urządzenie wyposażone jest w pasek nośny do wygodnego transportu.

6 Vector Spawarka elektrodowa inwertorowa ARC Amsterdam 2000

Vector Spawarka elektrodowa inwertorowa ARC Amsterdam 2000

Przegląd

Spawarka elektrodowa Amsterdam 2000 firmy Vector Welding to spawarka elektrodowa 2000 200 A. Model Amsterdam 2000 ma możliwość gorącego startu. Jednocześnie zapalamy z wyższym natężeniem prądu, zapewniając, że obrabiany przedmiot jest wystarczająco nagrzany, a tym samym bezpieczny zapłon. Dzięki ArcForce możesz zmienić moc łuku świetlnego.

Amsterdam 2000 charakteryzuje się wysoką obciążalnością impulsową dzięki IGBT, zapewniając precyzyjne i wydajne spawanie elektrodą. Oto właściwości i zalety Amsterdamu w 2000 roku: MMA / STICK / E-hand: elektrody osłonowe – w tej metodzie elektrody służą zarówno jako nośniki łuku świetlnego, jak i dodatki spawalnicze.

Po ponownym uruchomieniu sprzętu spawalniczego dostarczany jest prąd nadprądowy, który wspomaga zajarzenie łuku. Arc Force: Stopiony materiał jest łatwiej transportowany do przedmiotu obrabianego. Jeśli substancja styka się z elektrodą i płynem topiącym, zapobiega wygaśnięciu łuku.

Gdy elektroda przyklei się do przedmiotu obrabianego i musi zostać usunięta ręcznie bez uszkodzenia zacisku elektrody, generator antyadhezyjny wyłącza się automatycznie.

Współczesny tranzystor IGBT (Insulated Gate Bipolar Transistor) pozwala na szybkie, a co za tym idzie bezstratne przełączanie prądu elektrycznego, a także zapobiega przegrzaniu.

7 Stamos Germany S-MMA-200-PI spawarka elektrodowa

Stamos Germany S-MMA-200-PI spawarka elektrodowa

Przegląd

Spawarka elektrodowa SMMA-200PI firmy Stamos Germany z technologią inwertorową IGBT imponuje wydajnością i niewielkim wzornictwem. Spawarka nadaje się nie tylko do spawania w warsztacie lub hali przemysłowej, ale dzięki solidnemu prądowi 200 A jest również mobilna do prac naprawczych i konserwacyjnych na zewnątrz.

Wydajność sprawności 80% osiągana jest przy pełnym 200 A. Czas włączenia można znacznie wydłużyć, regulując moc do 178 A, co pozwala na nieprzerwane spawanie. Ponieważ nie jest wymagany gaz osłonowy, spawarka ręczna może być używana w niesprzyjających warunkach, takich jak silny wiatr.

8 IPOTOOLS MIG-185SYN spawarka inwerterowa MIG MAG

Przegląd

MIG-185SYN IGBT to dobrze zaprojektowana spawarka Synergic MIG, która zapewnia niezrównany komfort.

Wiele materiałów, w tym stal, stal nierdzewna, aluminium i stopy aluminium, może być odpowiednio obrabianych, zapewniając wysokiej jakości wyniki spawania za pomocą tego przyrządu. Intensywność spawania jest stała i bezstopniowa. Dzięki dwóm wentylatorom maszyna tworzy doskonałe spawy, a proces spawania jest cichy i minimalnie rozpryskiwany.

Funkcje:

 • Spawanie MIG / MAG i spawanie drutem litym (z lub bez), cyfrowy wyświetlacz Synergic BetriebMMA / E-Hand Welding
 • Dane techniczne
 • Zastosowanie: DC MIG/MAG, E-Hand, spawanie drutem spawalniczym Napięcie wejściowe: 230 V 1-fazowe / częstotliwość: 50/60 Hz.
 • Ochrona obudowy: IP21 Ochrona przeciwprzepięciowa
 • ✔ Chłodzenie ✔ Wentylator ✔ Zawór magnetyczny ✔ Czas włączenia MIG ED: 185 A – 60% / 132 A – 100% Czas włączenia MMA / E-Hand ED: 185 A – 60% / 132 A – 100% prądu spawania MIG: 40 – 185 A / MMA: 40 – 185 dodatek Ø MIG: 200 mm / Ø drutu MIG: 0,8 / 1,0 mm. Podawanie drutu MIG: 2 rolki (1 napędzana) Średnica elektrody MMA: 1-4 mm.

9 IPOTOOLS MIG-185R spawarka inwerterowa MIG MAG

IPOTOOLS MIG-185R spawarka inwerterowa MIG MAG

Przegląd

MIG 185R to wysokiej jakości, dobrze zaprojektowany sprzęt do spawania gazowego metodą MIG 2 w 1 z cyfrowym wyświetlaczem, który imponuje praktycznością, łatwością obsługi i doskonałą jakością w swojej klasie!

Spawarka MIG to bardzo atrakcyjny gadżet, który wyróżnia się niezwykłą trwałością, która dzięki 10,75 kg i wydajnej konstrukcji wydłuża jej żywotność. Uchwyt do przenoszenia znajduje się również na górze gadżetu, co pozwala na łatwe przenoszenie i zapewnia, że ​​urządzenie jest stale przenośne.

Funkcje:

 • Spawanie MIG/MAG i spawanie drutem litym (z lub bez) MMA / pomiar cyfrowy

Dane techniczne

 • Zastosowanie: DC MIG/MAG, E-Hand.
 • Napięcie wejściowe: 230 V 1-fazowe / częstotliwość: 50/60 Hz.
 • Ochrona obudowy: IP21 Ochrona przeciwprzepięciowa
 • ✔ Chłodzenie ✔ Wentylator ✔ Zawór magnetyczny ✔ Czas włączenia MIG ED: 185 A – 60% / 132 A – 100% Czas włączenia MMA / E-Hand ED: 185 A – 60% / 132 A – 100% prądu spawania MIG: 40 – 185 A / MMA: 40 – 185 dodatek Ø MIG: 200 mm / Ø drutu MIG: 0,8 / 1,0 mm. Podawanie drutu MIG: 2 rolki (1 napędzana) Średnica elektrody MMA: 1-4 mm.

10 Vector AC DC WIG spawarka 200 A – elektrodowa spawarka 180 A – ‎T2001B

Vector AC DC WIG spawarka 200 A - elektrodowa spawarka 180 A - ‎T2001B

Przegląd

Spawarka WIG 200D AC/DC Spawarka AC/DC WIG 200D firmy Vector Welding oparta jest na technologii cyfrowej. Technologia spawania AC/DC WIG jest dokładna i profesjonalna. Wszystkie metale spawalne, w tym aluminium, mogą być obrabiane przy użyciu 200D.

W trybie WIG gadżet działa z natężeniem 10 – 200 A, a w trybie MMA / Elektode / Stick działa z 10 – 170 A. Prosty w obsłudze i z szerokim zakresem funkcji: Panel sterowania umożliwia łatwe ustalenie wszystkich podstawowych parametrów do zajarzania prądem stałym, przemiennym AC z zajarzaniem HF lub zajarzenia kontaktowego elektrodą otuloną / elektrodą.

Kluczowe cechy

 • Spawarka 200 A Wig i funkcja spawania elektrodą 170 A + digi. Pole wyświetlania
 • Dzięki tej profesjonalnej spawarce możesz pracować ze stalą, stalą nierdzewną, tytanem, magnezem, aluminium i miedzią
 • Zajarzanie HF, AC/DC, 2- i 4-taktowe, ARC Hotstart, czas rozruchu – łuk rozpylony. Próg i wylewka gazu

11 Telwin Maxima 200 Synergic 230 V READY KIT

Telwin Maxima 200 Synergic 230 V READY KIT

Przegląd

Telwin Maxima 200 Synergic 230 V READY KIT (drut elektrodowy, Mig-Mag/Brazing, elektroda MMA, spawanie WIG-DC-Lift), 230 V – 16 A (przystosowany do stosowania z przyrządami pomiarowymi 3 kW); odpowiedni do użytku w gospodarstwie domowym.

Zestawy do różnych białych materiałów (stal, stal nierdzewna, aluminium) i zastosowań, od konserwacji po instalację. W zestawie zacisk uziemiający Toledo, uchwyt elektrody Dallas 300, palnik MT15 i zestaw do podłączenia butli uzupełniającej.

Kluczowe cechy

Spawarka inwertorowa sterowana mikroprocesorem (drut animowany, mig-mag/lutospawanie, MMA, tig dc-lift) 230 V – 16 A (przystosowana do użytku z licznikami domowymi o mocy 3 kW); nadaje się do stosowania na różnych materiałach (stal, stal nierdzewna, aluminium) i do różnych zastosowań, od konserwacji po montaż.

Synergiczna regulacja parametrów zgrzewania sprawia, że ​​produkt jest prosty w obsłudze i zawsze zapewnia doskonały wynik; intuicyjny panel z trzema ustawieniami lutowania: proces, kształt liny i grubość; stabilność łuku spawalniczego ze sterowaniem elektronicznym (inwerter) zapewnia łatwą obsługę i niesamowite wyniki nawet dla niedoświadczonych użytkowników;

Nadaje się do szpul o średnicy 100 i 200 mm.

Przepięciowe, niskonapięciowe, przeciążeniowe, termostatyczne, przystosowane do agregatu prądotwórczego (230V +/- 15%).

Spawanie elektrodą Arc-Force, gorący start i Anti-Stick; mieści zarówno rutylową, jak i podstawową elektrodę o średnicy do 3,2 mm.

12 Telwin Force 145 spawarka elektrodowa MMA z technologią inwerterową

Telwin Force 145 spawarka elektrodowa MMA z technologią inwerterową

Przegląd

Spawanie elektrodami prądu stałego (DC) za pomocą spawarki inwertorowej telwin Force 145 MMA. Stosowane są różne elektrody, w tym rutylowe, zasadowe elektrody ze stali nierdzewnej, elektrody żeliwne i tak dalej. W zestawie materiały spawalnicze i walizka z poliwęglanu.

Kluczowe cechy

 • Kompaktowy i lekki
 • Wysoka stabilność prądu spawania przy zmianie napięcia zasilania
 • Arc-Force, Hot-Start, urządzenie zapobiegające przywieraniu

13 NTG Spawarka inwerterowa spawarka elektrodowa

NTG Spawarka inwerterowa spawarka elektrodowa

Kluczowe cechy

 • Metoda spawania: MMA – spawanie elektrodą prądem 140 A
 • Czytelny wyświetlacz LCD z różnymi możliwościami regulacji
 • Arc-Force, Anti-Stick i Hot Start zapewniają czyste spawanie
 • Ta spawarka elektrodowa nadaje się do elektrod sztywnych o średnicy od 1,6 do 5 mm

14 Stamos Welding Group S-MMA-250-I Spawarka MMA inwerter

Stamos Welding Group S-MMA-250-I Spawarka MMA inwerter

Przegląd

Spawarka elektrodowa S-MMA-250-I firmy Stamos Germany imponuje wydajną technologią inwertorową IGBT, niewielką konstrukcją oraz prostą i dokładną obsługą. Zgrzewarka nadaje się nie tylko do spawania w warsztacie czy hali przemysłowej, ale także do prac naprawczych i konserwacyjnych na zewnątrz, dzięki trwałości 250 A.

Przy pełnym 250 A osiągnięto 80% terminowości. Dzięki zarządzaniu energią do 194 A czas włączenia jest tak krótki, że możesz spawać bez przerwy. Ponieważ nie jest wymagany gaz osłonowy, ta ręczna spawarka może być precyzyjnie obsługiwana nawet w trudnych sytuacjach, takich jak silny wiatr na dużej wysokości.

Kluczowe cechy

 • Spawanie prądem 250 A, zasilanie 230 V
 • Idealny cykl pracy 80%
 • Funkcja gorącego startu, ochrona przed przegrzaniem
 • Średnica elektrody 1 – 4 mm
 • Technologia IGBT, wyświetlacz LED

15 Telwin S.p.A. 815857 Force 165 spawarka inwertorowa do spawania elektrodowego

Telwin S.p.A. 815857 Force 165 spawarka inwertorowa do spawania elektrodowego

Przegląd

MMA – Telwin Force 165 to urządzenie do spawania inwertorowego. Jest małym i przenośnym urządzeniem do spawania prądem stałym z uchwytem i plastikowym pudełkiem, które dzięki niewielkiej wadze 2,9 kg ułatwia podróżowanie. Spawarka inwertorowa MMA – Telwin Force 165 ma moc 150 A, zapewniając doskonałą wydajność.

Kluczowe cechy:

 • ochrona termostatyczna
 • przepięcie
 • pod presją
 • przetężenie
 • motogenerator (+/- 15%)
 • System HOT START, który umożliwia łatwe zajarzanie łuku, co pomaga w przypadku trudnych do rozruchu elektrod.

Urządzenie Hot Start i Arc Force: poprawia zajarzenie łuku i ściegu spawalniczego; w rzeczywistości zapobiega wygaśnięciu łuku spawalniczego w miejscu styku elektrody ze spawanym elementem.

 • Anti-Stick Device: mechanizm zapobiegający sklejaniu się elektrod.
 • Elektrody o średnicach od 1,6 do 4 mm
 • Elektrody, które można zastosować to wałki, podstawowe, ze stali nierdzewnej, żeliwne i inne.

16 Stamos Germany spawarka S-WIGMA 200 PRO

Stamos Germany spawarka S-WIGMA 200 PRO

Przegląd

Dzięki spawarce Stamos Germany S-WIGMA 200 PRO WIG możesz z maksymalną swobodą wykonywać bardzo precyzyjne spawanie prądem spawania od 10 do 200 A w rzemiośle i warsztatach hobbystycznych.

Kluczowe cechy

 • Spawanie TIG i E-hand przy 200 A
 • Maksymalna swoboda ruchu dzięki 8-metrowemu kablowi i wiązce węży
 • Idealny do bardzo cienkich materiałów (od 0,5 mm)
 • Potężny falownik IGBT i szybkie przełączanie między 2-taktowymi/4-suwowymi
 • Lekka konstrukcja z uchwytem do przenoszenia – praktyczna i mobilna

17 GYS Spawarka elektrodowa 160 A – Inverter 4000 Blundle

GYS Spawarka elektrodowa 160 A - Inverter 4000 Blundle

Przegląd

Greenline Inverter 4000 KIT „by GYS” + LCD Master 11 (TOP ARC) Inwerter 4000 to inwerter elektrodowy 230 V, 10 – 160 A, który jest idealny do prac naprawczych i konserwacyjnych. Może spawać różne rodzaje elektrod, w tym rutylowe, ze stali nierdzewnej, odlewane i zasadowe. 

Kluczowe cechy

 • Idealny dla profesjonalnych rzemieślników i intensywnych zastosowań
 • Odpowiedni do materiałów o grubości od 1,5 do 10 mm
 • Poręczny, lekki i idealny do zastosowań mobilnych
 • Napięcie sieciowe 230 V ~ 50 Hz; zakres spawania 10 – 160 A; napięcie jałowe 72 V
 • Dostarczany z przyłbicą spawalniczą LCD Master 11. A jeżeli szukasz idealnie dopasowanej do ciebie to natrzyj do naszego spisu Najlepszych Przyłbic Spawalniczych.

Dane techniczne

 • Zakres spawania: 10 – 160 A.
 • Elektrody spawane: Ø 1,6 – 4 mm
 • Cykl pracy (40 °): 60% przy 85A
 • Zasilanie sieciowe: 230 V
 • Wymiary bez opakowania: 27 x 17 x 11 cm
 • Waga bez opakowania: 4,2 kg

Przewodnik dla kupującego

Poniżej wymieniono niektóre kwestie, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze spawarki elektrodowej. Wybraliśmy naszych faworytów na podstawie kombinacji tych kryteriów; jednak spójrz na wszystkie, aby zobaczyć, który z nich jest dla Ciebie odpowiedni.

Rodzaj wykonywanej pracy

Najważniejszym czynnikiem, podobnie jak w przypadku każdego innego zakupu spawarki, jest rodzaj pracy, którą chcesz podjąć ze sprzętem. Istnieją różnice, o których należy pamiętać podczas pracy z blachą cienką i blachą grubą.

Niektórzy spawacze radzą sobie lepiej, gdy wypychają wysokie natężenie prądu w przypadku grubych prac spawalniczych. Inne lepiej nadają się do cienkich blach lub blach na dolnym końcu zakresu wyjściowego.

Źródło zasilania wejściowego

Spawarka 110 V jest tańsza, lżejsza i mniejsza, jeśli używasz jej tylko w domu i nie musisz spawać niczego grubszego niż stal 1/4 cala. Łatwo ją przetransportować po domu i umieścić w ciasnych przestrzeniach, takich jak szafy, kanały czy pod samochodem.

Jeśli jednak musisz naprawić łyżki koparko-ładowarki, pługi polowe lub koła do samochodów ciężarowych, wymagana jest energia elektryczna 240 V, aby zapewnić wystarczającą ilość prądu do spawania takich dużych przedmiotów.

Wymagania dotyczące prądu wyjściowego

Natężenie prądu spawarki elektrodowej powie Ci, ile mocy możesz otrzymać ze sprzętu. Głębsze wtopienie i możliwość zgrzewania grubszych metali to także zalety spawarki o wyższym natężeniu. Przyspieszy to proces spawania, ponieważ nie będziesz musiał wykonywać wielu przejść, aby wykonać zadanie.

Jeśli nie masz pewności, którego natężenia użyć, lepszym rozwiązaniem jest spawarka o większym natężeniu. Natężenie prądu silnego spawarki zawsze można zmniejszyć, podczas gdy natężenie prądu spawarki o małej mocy nie może zostać zwiększone.

Transformator lub falownik

Spawarki na naszej stronie to prawie wszystkie spawarki inwerterowe DC, a nie spawarki transformatorów AC. Jednak obie mają zalety, o których powinieneś wiedzieć. Twoja spawarka inwerterowa z pewnością przetrwa urządzenia transformatorowe. Udowodniono, że trwają długo i mogą działać przez dziesięciolecia. Tymczasem części elektroniczne w zgrzewarkach międzystopniowych prądu stałego z pewnością zepsują się za kilka lat. Największą zaletą spawarki inwertorowej jest to, że jest znacznie lżejsza i łatwiejsza w transporcie. Dzięki temu większość entuzjastów uzna je za znacznie bardziej kuszące.

Cykl pracy

Cykl pracy odnosi się do czasu, przez jaki można spawać, zanim ostygnie. Jeśli chcesz spawać klejem przez dłuższy czas, potrzebujesz spawarki o wysokim cyklu pracy. Cykl pracy jest wyrażony w procentach, dlatego cykl pracy 30% oznacza, że ​​można spawać przez 3 minuty przed schłodzeniem przez 7 minut. W zależności od poziomu mocy wyjściowej cykl pracy ulegnie zmianie. Im niższy cykl pracy, tym wyższe natężenie prądu. Spawarki kijowe o wyższych cyklach pracy przy niższym natężeniu są droższe, więc miej to na uwadze podczas zakupów.

Ruchliwość

Jeśli szukasz spawarki do pracy na zewnątrz, mobilność jest głównym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę. Na szczęście większość spawarek elektrodowych jest lekka.

Jeśli waga jest czynnikiem, spawarka inwertorowa powinna być używana zamiast spawarki transformatorowej. Spawarki transformatorowe są cięższe niż spawarki inwerterowe i wywodzą się ze starej szkoły. Spawarki kołkowe są przydatne, ponieważ są przenośne i mogą być używane do wykonywania projektów dla klientów, przyjaciół i rodziny.

Bezpieczeństwo

Podczas obsługi spawarki należy uwzględnić środki bezpieczeństwa. Jeśli kupisz przestarzałą używaną spawarkę, prawdopodobnie nie będzie ona bezpieczna w obsłudze, zagrażając Twojemu bezpieczeństwu. Spawarki muszą mieć zabezpieczenie przed przeciążeniem termicznym. Zapobiega to przegrzaniu spawarki poprzez automatyczne jej wyłączenie. Jest to korzystne, ponieważ możesz spawać bez obawy o przekroczenie cyklu pracy. Należy jednak obserwować wskaźnik cyklu pracy, aby uniknąć przypadkowego uruchomienia zabezpieczenia przed przeciążeniem. Zawsze czytaj instrukcje bezpieczeństwa używanego sprzętu spawalniczego, zakładaj odpowiedni sprzęt ochronny i nie ryzykuj!

O autorach

Author Image

Artur Kowalski

Jestem certyfikowanym ekspertem ds. spawania i twórcą DobrySpawacz.com, bloga, na którym dzielę się ponad 30-letnim doświadczeniem w branży spawalniczej. Skontaktuj się ze mną pod adresem [email protected] w razie potrzeby pomocy.