5 Najlepszych Respiratorów – Półmaska Spawalnicza Ranking 2024

Znalezienie dobrej półmaski spawalniczej może być trudne, ale jest warte wysiłku. Półmaska Spawalnicza, powinna być odpowiednia do pracy, ponieważ nawet kilka minut bez niej może powodować kaszel i chorobę.

Chociaż wiele profesjonalnych modeli jest kosztownych, możesz uzyskać tę samą wartość za znacznie mniej. Te recenzje mają na celu zapoznanie Cię z kilkoma maskami oddechowymi spawalniczymi, które zapewniają wymaganą ochronę w cenie, która nie umniejsza potencjalnego zysku.

Dołączyliśmy również przewodnik dla kupujących, który pomoże Ci przemyśleć proces zakupu i znaleźć respirator, którego będziesz używać.

Półmaska Spawalnicza – Czy muszę ją nosić?

Międzynarodowa Agencja Badań nad Rakiem opublikowała nowe dowody naukowe sugerujące, że gazy spawalnicze, zwłaszcza opary stali miękkiej, mogą powodować raka płuc i raka nerki. Ogólna wentylacja jest niewystarczająca, aby chronić Cię przed dymami spawalniczymi, dlatego noszenie maski spawalniczej jest dodatkowym środkiem ostrożności. Kurz i gazy mogą łatwo dostać się do nosa, jeśli nie nosisz respiratora. Nie są zbyt drogie i nie warto ryzykować, aby ich nie nosić.

Półmaska Ranking 2024

[amazon table=”859″]

Wskazówka dla wszystkich spawaczy: Pamiętaj! Zakupy w internecie są tańsze, szybsze i łatwiejsze niż w normalnych sklepach! Jeśli znalazłeś produkt, którego potrzebujesz, nie trać okazji! My tylko polecamy najlepsze i najbardziej zaufane sklepy!

Półmaska Spawalnicza – Top 5 Wyborów w 2024 roku

Dräger x-Plore R57794 Półmaska Zestaw Z Filtrem Kombi Abek1 Hg P3

Najlepsza Ogólnie

Tani wygodny respirator spawalniczy, idealnie dopasowuje się do kształtu twarzy. Spełnia normy Europejskie EN.

Szczegóły techniczne

ProducentDräger Safety AG & Co. KGaA
Numer modeluR57794
Wymiary produktu24 x 11.99 x 14 cm; 680.39 gr

Opis

Jedną z kluczowych zalet zakupu tego zestawu jest to, że jest on wyposażony w parę gotowych do użycia filtrów. Z drugiej strony X-plore 3300 ma wiele zalet. Jest to tania maska, która wymaga niewielkiej konserwacji. Posiada również mechanizm paska z prowadnicą X, który umożliwia noszenie go pod hełmem ochronnym. X-plore 3300 może być używany z okularami lub goglami, ponieważ jest to półmaska ​​bez wizjera.

ZALETY

 • Jest regulowany, lekki i przyjazny dla skóry
 • Doskonałe filtry zawarte w zestawie
 • Przystępna cena
 • Certyfikat EN
 • Łatwe oddychanie
 • Możliwość łączenia z okularami ochronnymi
 • Dostępność w 3 różnych rozmiarach

WADY

 • Limitowana regulacja na nosie

3M Półmaska Spawalnicza Kompatybilna 7523M

Najlepszy profesjonalny respirator spawalniczy

Ta półmaska spawalnicza 3M zapewnia perfekcyjną ochronę przed gazami i oparami. Idealnie przylega do twarzy, tworząc wygodę przy pracy.

Szczegóły techniczne

Producent3M
Numer modelu7523M
Wymiary produktu‎19 x 9 x 23.5 cm; 404 gr

Opis

Seria 7500 zapewnia najwyższy komfort noszenia i doskonałe dopasowanie do szerokiej gamy kształtów i rozmiarów twarzy. Rewolucyjne funkcje zapewniające komfort pomagają zagwarantować, że półmaska ​​będzie nosić konsekwentnie przez długi czas, dzięki czemu nadaje się do szerokiej gamy zastosowań przemysłowych. Ochrona przed drobnymi pyłami, mgłami olejowymi i wodnymi oraz oparami organicznymi o temperaturze wrzenia powyżej 65°C jest wygodnie zapakowana w gotowy do użycia zestaw z filtrami A2P3.

ZALETY

 • Filtry 3M zawarte z zestawie, oferujące ochronę A2P3 R
 • Półmaska z miękkim silikonowym elementem dopasowanym do twarzy
 • System przyłączeniowy bagnetowego do łatwego podłączania filtrów do maski
 • Zawór chłodzący 3M zapewnia łatwiejsze oddychanie oraz zmniejszenie ilości ciepła i wilgoci
 • Podwójny filtr dla zrównoważonego bezpiecznego dopasowania

WADY

 • Wysoka cena

3M Półmaska wielokrotnego użytku 6300L

Najlepszy tani respirator spawalniczy

Ta półmaska świetnie chroni przed wszelkimi pyłami i gazami. Możliwość pełnego dostosowania do twarzy, gwarantując wygodę przy pracy.

Szczegóły techniczne

Producent3M
Numer modeluXA007702674
Wymiary produktu13.2 x 9.7 x 15.5 cm; 113.4 gr

Opis

Półmaskowa ​​oddechowa 3M™ wielokrotnego użytku z serii 6000 pomaga zapewnić ochronę przed cząstkami stałymi oraz szeroką gamą gazów i oparów, gdy jest używana z zatwierdzonymi wkładami i filtrami. Ta maska ​​oddechowa pomaga zapewnić ochronę przy stężeniach do 10 razy przekraczających dopuszczalny limit narażenia, jeśli jest prawidłowo założona i używana z autoryzowanymi wkładami i filtrami 3M. Zagięty do tyłu kształt wkładów poprawia widoczność. Łatwe w regulacji paski na głowę pozwalają na indywidualne dopasowanie do użytkownika. Niezwykle wygodna, miękka i lekka maska ​​twarzowa. Wymienne wkłady z biegiem czasu pomagają zmniejszyć ilość odpadów i wydatków. Półmaska ​​z serii 6000 została przetestowana i autoryzowana przez NIOSH, federalną agencję regulacyjną rządu, gdy jest używana z wkładami, filtrami lub systemami doprowadzania powietrza firmy 3M.

ZALETY

 • Bardzo lekki korpus maski
 • Kompatybilny z okularami ochronnymi 3M
 • Pasuje do każdego kształtu twarzy
 • Dobry komfort noszenia przy optymalnym bezpieczeństwie i prostej obsłudze
 • Zmniejszony opór oddychania i dobry rozkład ciężaru
 • Certyfikat bezpieczeństwa EN

WADY

 • Filtry nie wchodzą w zakres dostawy

3M Respirator Spawalniczy model 6002C

Ta półmaska spawalnicza idealnie nadaje się do prac domowych jak i profesjonalnych prac, chroniąc przed gazami i oparami.

Szczegóły techniczne

Producent3M
Numer modelu25 x 13 x 26 cm; 108 gr
Wymiary produktu25 x 13 x 26 cm; 108 gr

Opis

Półmaska ​​zwrotna 3M 6002C zapewnia silną ochronę przed oparami i gazami organicznymi oraz cząsteczkami. Filtry można łatwo wymienić dzięki wygodnemu połączeniu bagnetowo-klik. Wydech jest łatwiejszy dzięki technologii podwójnego filtra, która minimalizuje opory oddychania.

ZALETY

 • Zapewnia skuteczną ochronę przed gazami organicznymi i oparami
 • Półmaska idealnie nadaje się do szlifowania maszynowego lub malowania natryskowego
 • Nieskomplikowana wymiana filtra

WADY

 • Dostosowanie na nos mogłoby być bardziej uniwersalne

Półmaska ochronna Dräger X-plore 3300

Ten respirator spawalniczy zapewnia łatwość i wygodę przy oddychaniu. Idealnie filtruje wszelkie gazy i opary.

Szczegóły techniczne

ProducentDräger Safety AG & Co. KGaA
Numer modeluX-plore 3300
Wymiary produktu‎13 x 11.99 x 15.01 cm; 95 gr

Opis

Półmaska ​​Dräger X-plore 3300 ma rewolucyjną konstrukcję, która umożliwia łatwe i wygodne oddychanie. Zawór wydechowy ma duży otwór, który zmniejsza opór. Nacisk jest równomiernie rozłożony dzięki kaskadowemu mostkowi na nos. Materiały masek ułatwiają również ich noszenie: materiał DrägerFlex zastosowany w masce X-plore 3300 sprawia, że ​​jest ona wyjątkowo miękka i przyjazna dla skóry. Doskonała trwałość połączona jest z pierwszorzędnym komfortem.

ZALETY

 • Zawory i duża powierzchnia filtrów, gwarantują niski opór przy oddychaniu i łatwy dopływ powietrza,
 • Wysoka wydajność filtrów.
 • Ergonomiczny kształt zapewnia duże pole widzenia i pozwala na stosowanie okularów.
 • Miękki korpus półmaski z elastyczną częścią nosową zapewnia dodatkowe dopasowanie.
 • Bezpieczne zamknięcie bagnetowe z punktami oznaczenia na filtrze i masce dla szybkiego zakładania i bezpiecznego połączenia.

WADY

 • Filtry sprzedawane oddzielnie

Jak wybrać najlepszy respirator spawalniczy?

Komfort:

Komfort jest jednym z najważniejszych, ale często pomijanym, czynników, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie maski spawalniczej. Prace mogą zająć godziny lub dni, a przez jakiś czas będziesz nosić maskę oddechową. Jeśli nie jest wygodna, będziesz rozczarowany zakupem.

Jeśli chodzi o wygodę, kluczowe znaczenie ma położenie pasków. Im więcej masz opcji regulacji pasków, tym bardziej wygodna będzie maska.

Rozmiar respiratora:

Twój respirator musi wygodnie mieścić się pod przyłbicą spawalniczą. Twój kaptur nie zamknie się całkowicie, jeśli masz maskę o dużym rozmiarze. Spowoduje również, że poczujesz się ciasno i nieprzyjemnie, jeśli nie będzie odpowiednio dopasowany.

Filtr

Filtr jest dołączony do niektórych półmasek, w innych należy go zakupić osobno. Zawsze powinieneś mieć pod ręką kilka dodatkowych filtrów na wypadek konieczności ich wymiany. Jeśli podczas spawania poczujesz zapach oparów, natychmiast wymień filtr. W przypadku masek ochronnych 3M filtry 3M 6002 CR zamienny są idealne, w przypadku masek ochronnych Dräger X-plore filtry bagnetowe Dräger X-plore są idealne dla stałych Pure P3.

Uszczelnianie twarzy

Im ściślej respirator przylega do twarzy, tym lepiej będzie kurz wydostawał się spod maski. W tej sytuacji kluczowe znaczenie ma materiał części twarzowej. Miękki silikon dopasowuje się do kształtu twarzy i zapewnia możliwie najściślejsze uszczelnienie.

Trwałość

Jeśli kupujesz respirator wielokrotnego użytku, nie trzeba dodawać, że będziesz chciał go używać tak długo, jak to możliwe. Półmaski wielokrotnego użytku są trwalsze niż półmaski jednorazowe, ale poszukaj takiej, która nie pęknie łatwo. Bardzo ważne jest, aby szukać pasków, które nie są zbyt słabe, aby je zerwać.

Różne typy respiratorów spawalniczych

Półmaska ​​wielokrotnego użytku

Ze względu na skuteczność w podnoszeniu bezpieczeństwa spawania oraz niski koszt zakupu są to najpopularniejszy rodzaj półmasek spawalniczych. Możesz wielokrotnie używać tych filtrów, jednak konieczna będzie ich wymiana po określonym czasie ekspozycji na dymy spawalnicze. Jednorazowe maski zapewniają doskonałe dopasowanie i wydajność, ale nadal można je zmieścić pod przyłbicą spawalniczą. Wszystkie nasze najlepsze opcje to półmaski, które mogą być ponownie użyte.

Zasilanie powietrzem

Półmaska Spawalnicza z doprowadzeniem powietrza to najlepsza opcja, jeśli spawasz przez cały dzień. Oczyszczający system oddechowy jest przymocowany do przyłbicy spawalniczej i filtruje kurz, opary i mgłę z powietrza. Możesz użyć paska na ramię, aby pomóc rozłożyć ciężar i zmniejszyć obciążenie szyi. Są one znacznie droższe niż konwencjonalne przyłbice spawalnicze i półmaski, ale skuteczniej filtrują powietrze.

Jednorazowe

Jednorazowe maski oddechowe to lekkie rozwiązanie, które pozwala swobodniej oddychać podczas noszenia kasku. Będą one wykonane z bardzo cienkiego materiału i dodatkowo nie zapewnią odpowiedniej ochrony przed dymami spawalniczymi i cząstkami stałymi.

Wniosek

Mamy nadzieję, że podobają Ci się nasze najlepsze zalecenia dotyczące półmasek spawalniczych. Musisz wybrać najlepszą opcję dla swoich potrzeb, ale każda z powyższych opcji pomoże dodać dodatkową warstwę ochrony podczas spawania.

O autorach

Author Image

Artur Kowalski

Jestem certyfikowanym ekspertem ds. spawania i twórcą DobrySpawacz.com, bloga, na którym dzielę się ponad 30-letnim doświadczeniem w branży spawalniczej. Skontaktuj się ze mną pod adresem [email protected] w razie potrzeby pomocy.