Ukośnica Makita MLS100 Opinie (2024)

W tym poście znajdziesz opis ukośnicy Makita MLS100 i Opinie klientów. Po przeczytaniu, będziesz mógł stwierdzić, czy to jest sprzęt odpowiedni dla ciebie.

Na tej stronie przyjrzymy się MLS100. Jest to dobrze skonstruowana i kompaktowa piła, łatwa w transporcie i przechowywaniu. ZbudowanA, aby wytrzymać prace budowlane, a także każdy projekt domowy.

Dokładna Charakterystyka Makita MLS100 i Opinie Użytkowników

ZALETY

  • Łatwa do przechowywania
  • Świetne recenzje klientów
  • Dokładne cięcia
  • Celownik laserowy
  • Dostępne 110v i 240v

MINUSY

  • Istnieją tańsze modele
  • Nie tnie szerszych desek

Charakterystyka

Ta ukośnica ma kilka przydatnych funkcji. Doskonale sprawdza się w najbardziej podstawowych zadaniach. Kilka z nich przyjrzymy się poniżej.

Redukcja pojemności

Największa zdolność cięcia pod kątem 90 stopni wynosi 75 mm (2,9 cala) lub 48 mm (1,8 cala). To wystarczy do większości prac związanych z cięciem. Jednak w przypadku niektórych większych belek to nie wystarczy. Należy pamiętać, że ponieważ nie jest to przesuwna ukośnica, nie będzie w stanie ciąć szerszych desek, takich jak Makita LS0815FL.

Kąty cięcia

Jest to pojedyncza ukośnica ukosowa z zakresem ukosowania od 0 do 45 stopni z lewej strony. Kąty skosu wahają się od 90 do 45 stopni. Są to dość podstawowe kąty, które wystarczą w większości projektów. Piły z podwójnym ukosem są znacznie droższe.

Silnik

Silnik elektryczny jest dostępny w dwóch napięciach: 240 V i 110 V, co jest idealne do pracy w miejscach, w których dopuszcza się tylko 110 V. Ma wystarczającą moc przy 1500 watów, aby w razie potrzeby ciąć grube kawałki drewna i metalu. Nie tylko do okazjonalnej pracy, ale do intensywnego użytkowania.

Ostrze

Zawiera ostrze TCT, które może być używane do cięcia drewna, aluminium, laminatu i innych materiałów nieżelaznych. Jest to dość wygodne, ponieważ nie musisz kupować wielu ostrzy do różnych prac. Jeśli w przyszłości będziesz potrzebować zamiennych ostrzy, średnica ostrza wynosi 255 mm, a otwór 300 mm, co jest całkiem normalne.

Ruchliwość

Mobilność ukośnicy Makita MLS100 255mm jest jedną z jej najmocniejszych cech. Łatwo jest przewozić w furgonetce lub samochodzie i przechowywać w garażu lub szopie. Nie jest najlżejszy, waży nieco ponad 14 kg, ale jest wytrzymały. Przy 45 cm szerokości, 75 cm wysokości i 48,3 cm wysokości będzie dość

Bezpieczeństwo

Osłona brzeszczotu w modelu MLS100 chroni brzeszczot, gdy nie tnie, i otwiera się, gdy piła schodzi w dół, aby ciąć. Dłuższe kawałki materiału mogą być utrzymywane na miejscu przez ramiona podtrzymujące na każdym końcu stołu. W zestawie znajduje się również zacisk, który utrzymuje przedmioty na miejscu podczas cięcia. Aby pilarka była bezpieczna podczas cięcia, najlepiej używać jej ze stojakiem do piły ukośnej Makita.

Zbieranie kurzu

Aby zapewnić bezpieczeństwo miejsca pracy, jest wyposażony w worek na kurz. Jest to jednak mały worek na kurz, który trzeba będzie często wymieniać. Jeśli go użyjesz, może być podłączony do systemu odpylania.

Makita MLS100 Opinie Klientów

Pilarka ukosowa MLS100 otrzymała wiele pozytywnych opinii od zadowolonych klientów. Niektórzy zwracali uwagę na precyzję cięcia, która ma kluczowe znaczenie przy używaniu go do prac wykończeniowych. Kolejnym powtarzającym się elementem jest łatwość użytkowania; dla tych z nas, którzy nie są wyszkolonymi stolarzami, musimy być w stanie go wykorzystać przy minimalnym przeszkoleniu. Stolarze i stolarze poczynili kilka naprawdę przychylnych uwag; będą używać różnych pił i mogą udzielić przydatnych informacji zwrotnych.

Wartość

Cena jest rozsądna, jednak na rynku są tańsze piły zespolone 255 mm od takich marek jak Evolution. Makity są zbudowane z myślą o trwałości i używaniu do pracy, więc cena jest doskonale uzasadniona, jeśli planujesz używać ich przez długi czas lub regularnie. Jeśli szukasz czegoś do jednorazowego projektu, warto rozważyć niektóre z tańszych marek.

Dokładność

Piła wyposażona jest w podstawowy celownik laserowy, który idealnie nadaje się do wykonywania precyzyjnych cięć w warunkach słabego oświetlenia. To nie jest tak dobre, jak system XPS firmy Dewalt, ale jest blisko.

Wniosek

Podsumowując, MLS100 to fantastyczna ukośnica zespolona, ​​która zapewnia precyzyjne cięcia i jest zbudowana z myślą o trwałości. Jeśli potrzebujesz czegoś do cięcia szerszych desek, to prawdopodobnie nie jest to narzędzie dla Ciebie. Dzięki solidnej konstrukcji nadaje się zarówno do użytku na placu budowy, jak i do budynków mieszkalnych. Otrzymała wiele pozytywnych opinii od klientów i jest również konkurencyjna cenowo jak na wysokiej jakości piłę. Zdecydowanie warto to sprawdzić.

A jeżeli dalej szukasz idealnej piły ukośnej dla ciebie to polecamy przeczytań ten Ranking Najlepszych Ukośnic w tym roku. Znajdziesz tam listę, która pomoże ci w wyborze.

[amazon table=”892″]

O autorach

Author Image

Artur Kowalski

Jestem certyfikowanym ekspertem ds. spawania i twórcą DobrySpawacz.com, bloga, na którym dzielę się ponad 30-letnim doświadczeniem w branży spawalniczej. Skontaktuj się ze mną pod adresem [email protected] w razie potrzeby pomocy.