Ukośnica Einhell TC-SM 2131 Opinie (2024)

Dzisiaj przedstawimy ci dokładnie ukośnicę Einhell TC-SM 2131Opinie profesjonalistów na temat tej piły. Czytaj dalej aby dowiedzieć się czy jest to sprzęt odpowiedni dla ciebie!

Einhell TC-SM 2131 Opinie

Einhell TC-SM 2131 Opinie Użytkowników

Red Einhell TC-SM 2131 240 V Podwójna ukosowa ukośnica z laserem Einhell TC-SM 2131 240 V Podwójna ukosowa ukośnica

Dzisiaj przyjrzymy się jednej z najpopularniejszych pił ukosowych wśród majsterkowiczów. Einhell TC-SM 2131 został zaprojektowany, aby zapewnić szeroki zakres możliwości cięcia w przystępnej cenie. Niemiecki producent zaprojektował ten model tak, aby był trwały, o czym świadczą liczne pozytywne oceny klientów.

W porównaniu z innymi modelami cena tego modelu jest doskonała, ale porównując listę funkcji, jest jeszcze lepsza. Jeśli jesteś zwykłym majsterkowiczem, który zajmuje się różnymi projektami związanymi z obróbką drewna, od budowy szopy po dodawanie przedłużenia, ta ukośnica przyda się. Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji!

ZALETY

  • Podwójny skos
  • Warta za te pieniądze
  • Szerokie cięcia
  • Wszechstronne funkcje

MINUSY

  • Gruby
  • Ciężki

Najważniejsze cechy

Jedną z głównych zalet TC-SM 2131 jest liczba funkcji, które zawiera, które są typowe dla profesjonalnej piły. Przyjrzymy się im bliżej w poniższych sekcjach.

Precyzja lasera

Ten model zawiera prowadnicę laserową, która ułatwia wyrównanie cięć. Jest to szczególnie korzystne, jeśli pracujesz z piłą w słabym lub zakurzonym świetle.

Silnik: 1800 watów

Silnik o mocy 1800 W zapewnia wystarczającą moc dla wydajności cięcia tego modelu. Idealny do użytku w domu. Istnieją droższe modele z silnikami o większej mocy, jeśli potrzebujesz pilarki, która będzie intensywnie używana każdego dnia przez długi czas. Nie będzie to problemem dla nikogo, kto robi z nim majsterkowanie lub lekkie prace budowlane. Należy pamiętać, że jeśli często tniesz duże kawałki twardego drewna, upewnij się, że masz wystarczającą moc.

Dzięki źródłu zasilania 240 V można go podłączyć w dowolnym miejscu w domu, ale nie będzie działać na niektórych placach budowy.

Ostrze

Ten model jest wyposażony w ostrze o średnicy 210 mm z 48 zębami, które jest w stanie z łatwością ciąć drewno i tworzywa sztuczne. Ponieważ nie jest przeznaczone do cięcia metalu, może być konieczne zwiększenie kosztów drugiego ostrza, jeśli planujesz ciąć dużo metalu.

Osłona ostrza

Gdy ostrze obraca się, ale nie tnie, osłona ostrza zapewnia ochronę.

Uchwyt jest prosty w obsłudze i trzyma ręce z dala od obszaru cięcia podczas używania piły.

Przedłużenie urządzenia tnącego

Przedłużona platforma tnąca umożliwia bezpieczne utrzymywanie dłuższych materiałów na miejscu podczas cięcia bez konieczności używania drugiej pary rąk.

Ruchliwość

Dostępnych jest więcej przenośnych ukośnic, ale to nie jest jedna z nich. Przy około 13 kilogramach nie jest zbyt ciężki. Nie jest to coś, co chciałbyś nosić przez cały dzień, ale jest wystarczająco lekki, aby podróżować od pracy do pracy.

Przy wymiarach 73 cm szerokości, 46,2 cm głębokości i 39,6 cm wysokości, bez problemu można go przechowywać na półce garażowej. Na rynku dostępne są mniejsze modele, ale zwykle brakuje im funkcji przesuwania i kąta, które ma ten model. Mechanizm przesuwny w niektórych Dewaltach jest mniejszy, ale są one znacznie droższe.

Redukcja pojemności

Mechanizm przesuwny do cięcia poprzecznego umożliwia bardzo szerokie cięcia do 310 mm (pod kątem 90 stopni na 90 stopni), co jest idealne do cięcia paneli lub większych elementów podłogowych. Wraz ze zmianą kątów szerokość zmniejsza się. Cięcie desek za pomocą piły zapewnia precyzyjne wykończenie, a jednocześnie jest szybkie i proste.

Za te pieniądze ruch podwójnego ukosowania jest świetny. Zarówno lewą, jak i prawą stronę piły można pochylić pod kątem 45 stopni. Doskonały do ​​szybkiego cięcia kątów po obu stronach, na przykład podczas cięcia rowków.

Solidny stół umożliwia szybkie, proste i dokładne wykonywanie kątów ukosów do 45 stopni po lewej i prawej stronie.

Bezpieczeństwo

TC-SM 2131 jest wyposażony w bardzo podstawowy zestaw funkcji bezpieczeństwa. Zalecamy zakup odpowiedniego stojaka do piły ukosowej, tak jak w przypadku wszystkich pilarek ukosowych, aby obsługa była znacznie łatwiejsza i bezpieczniejsza.

Zbieranie kurzu i wiórów

Aby chronić środowisko przed kurzem, piła jest wyposażona w mały worek na kurz. To zadziała do pewnego momentu, ale intensywne użytkowanie będzie wymagało użycia odkurzacza lub odpylacza.

Zacisk

W zestawie znajduje się prosty zacisk, który zabezpiecza materiał przed cięciem.

Einhell TC-SM 2131 Opinie

Einhell TC-SM 2131 Opinie Klientów

Fantastyczne ceny są poparte doskonałymi ocenami klientów na wielu stronach internetowych. Ludzie chwalą wartość, a także jakość wykonania i zdolność adaptacji. Przyjrzymy się niektórym z bardziej typowych motywów, które pojawiają się w opiniach klientów poniżej.

Idealne cięcia milimetrowe

Niektórzy ludzie są zachwyceni precyzją nacięć i precyzją, z jaką można je zmierzyć.

Konfiguracja

Dla wielu osób jest to ich pierwsza ukośnica i byli mile zaskoczeni, jak prosta jest konfiguracja i regulacja Einhell TC-SM 2131.

Znakomity stosunek jakości do ceny

Omówiliśmy to już obszernie. W porównaniu z niektórymi bardziej znanymi markami, takimi jak Metabo i Bosch, nie da się zignorować wartości poniżej 1000 złotych za ten zestaw funkcji.

Podsumowanie

Cóż, musimy powiedzieć, że jest to fantastyczna piła, którą gorąco polecamy każdemu majsterkowiczowi. Ma wiele funkcji w niskiej cenie. W miarę postępów w modelach dostępnych na rynku dostępne są większe funkcje, takie jak mocniejsze silniki lub lżejsze piły. Jednak niewiele modeli może zapewnić tyle funkcji w jednym pakiecie.

Jeśli masz małą szopę, przechowywanie może być problemem, ale jestem przekonany, że większość z nas znajdzie miejsce na piłę o tak wielu zastosowaniach.

Inne wersje do intensywnego użytkowania, takie jak Evolution, są również zalecane dla budowniczych i budowniczych.

Jeżeli jeszcze się zastanawiasz nad wyborem piły ukośnej to zajrzyj na naszą Listę Najlepszych Ukośnic w 2024 roku! Tutaj znajdziesz wiele wyborów, dostępnych na rynku.

[amazon table=”892″]

O autorach

Author Image

Artur Kowalski

Jestem certyfikowanym ekspertem ds. spawania i twórcą DobrySpawacz.com, bloga, na którym dzielę się ponad 30-letnim doświadczeniem w branży spawalniczej. Skontaktuj się ze mną pod adresem [email protected] w razie potrzeby pomocy.